خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  با حکم دادگاه انقلاب؛ حسین حسن ‌خانی به ۳ ماه حبس محکوم شد

با حکم دادگاه انقلاب؛ حسین حسن ‌خانی به ۳ ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – حسین حسن ‌خانی، معلم بازنشسته و از اعضای مکتب قرآن، توسط دادگاه انقلاب مهاباد به ۳ ماه حبس محکوم شد. وی روز چهارشنبه ۱ مردادماه امسال، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات مهاباد منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، حسین حسن ‌خانی، معلم بازنشسته و از اعضای مکتب قرآن، توسط دادگاه انقلاب مهاباد به ۳ ماه حبس محکوم شد.

در این گزارش اتهام مطروحه علیه این شهروند فعالیت تبلیغی علیه نظام اسلامی عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، در ابلاغیه بدوی که شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد صادر کرده چنین آمده است: بدنبال پیگیری حقوق پایمال شده فرهنگیان و شرکت در تحصن های معلمان آن شهرستان در جلوی ساختمان اداره آموزش و پرورش مهاباد و همچنین بالا بردن پلاکاردی با مضمون “جای معلم آزاده در زندان نیست، در کلاس درس است، معلمان زندانی را آزاد کنید”، آقای حسنخانی با استناد به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به حکم قاضی جواد غلامی رئیس شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد به ۳ ماه زندان محکوم شده است.

حسین حسن ‌خانی روز چهارشنبه ۱ مردادماه امسال، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی اش بازداشت و به اداره اطلاعات شهرستان  مهاباد منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید