خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دو متهم اقتصادی مجموعا به ۱۴۸ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شدند

دو متهم اقتصادی مجموعا به ۱۴۸ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دو متهم اقتصادی در قم، در کنار سایر مجازات ها هر یک به تحمل ۷۴ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شدند. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، دو متهم اقتصادی در قم، در کنار سایر مجازات ها به شلاق در ملا عام محکوم شدند.

بنابر این گزارش، این رای که طی روزهای اخیر صادر شده به این شرح است: مهدی درخانی، متهم ردیف دوم پرونده منسوب به “رضوان” به تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری در مقابل پروژه رضوان (ملا عام) و ۲۰ سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و همچنین محرومیت از هرگونه عضویت در هیات مدیره شرکت یا موسسه به مدت دو سال پس از اتمام دوران محکومیت حبس محکوم شد.

بعلاوه علی کریم نیا، متهم ردیف سوم به تحمل ۷۴ ضربه شلاق در مقابل پروژه رضوان (ملا عام) و ۱۶ سال حبس تعزیری به عنوان تکمیل مجازات محرومیت با احتساب ایام بازداشت قبلی و همچنین ممانعت از هرگونه عضویت در هیات مدیره شرکت یا موسسه به مدت دو سال پس از اتمام حکم حبس محکوم شد.

قاسمی، قاضی پرونده پروژه منسوب به “رضوان” ضمن بیان اینکه در این پرونده ۳۰ متهم وجود دارد که به جز متهم اصلی و عوامل شرکت شامل وکیل، بنگاه دار و … نیز می شود، در تشریح این پرونده بیان کرد: “اتهام کلاهبرداری ۹۳ میلیارد تومانی، حیف و میل اموال مردم، قاچاق ۳۰۰ هزار دلار ارز به امارات و پولشویی، حیف و میل اموال مردم از جمله اتهامات در این پرونده است”.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید