خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در تهران

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در تهران

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۲۴ بهمن، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در تهران دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از برنا، امروز ۲۴ بهمن‌ماه ۹۹، یک کارگر در تهران، در حین حفر چاه دچار مصدومیت شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در خصوص این حادثه گفت: ساعت ۱۱ و ۳۶ دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه گرفتار شدن در داخل چاه واقع در خیابان سبلان شمالی، خیابان قاری جنوبی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شهرداری تهران گزارش شد.

جلال ملکی افزود: ۲ ایستگاه آتش نشانی به همراه تجهیزات و دستگاه هوا رسانی به محل حادثه اعزام شدند.

ملکی در خصوص جزئیات حادثه تصریح کرد: در قسمت رمپ طبقه منهای یک، کارگران مشغول حفر یک چاه ۶ متری برای سیستم ارت آسانسور بودند که به یکباره دیواره های چاه تخریب می شود و یک کارگر ۳۲ ساله تبعه کشور افغانستان در حالی که درون چاه مشغول کار بود، تا بالای سر زیر خاک مدفون می شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران ادامه داد: آتش نشانان در اولین اقدام اطراف سر این کارگر را خالی می کنند و دستگاه هوا رسان را به او وصل می کنند.

او گفت: “در شرایطی که خاک سست بود امکان ریزش های دوباره وجود داشت با ایمن سازی عملیات رها سازی فرد را انجام می‌دهند و خوشبختانه موفق می‌شوند او را زنده از زیر انبوهی از خاک و با حداقل مصدومیت خارج کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید