خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  محکومیت سجاد رسول‌ زاده میرک به پرداخت جزای نقدی/ سند

محکومیت سجاد رسول‌ زاده میرک به پرداخت جزای نقدی/ سند

خبرگزاری هرانا – سجاد رسول‌ زاده میرک، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن مشگین‌ شهر، توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری این شهر به پرداخت پنج میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. سجاد رسول‌ زاده میرک پیشتر در پی انتشار مطالبی در واکنش به تحولات اخیر در منطقه، توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و پس از بازجویی چند ساعته به بازداشتگاه کلانتری ۱۱ شهرستان مشگین شهر منتقل شد. وی یک روز بعد از بازداشت با تودیع قرار وثیقه و به صورت موقت از بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی این شهر آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سجاد رسول‌ زاده میرک فعال ترک (آذربایجانی) به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

براساس این حکم که توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری مشگین شهر به ریاست فرامز محمدزاده پارام، صادر شده است، آقای رسول‌ زاده میرک از بابت اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویق اذهان عمومی” به پرداخت پنج میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است.

سجاد رسول‌ زاده میرک پیشتر در پی انتشار مطالبی در واکنش به تحولات اخیر در منطقه، توسط ماموران در منزل پدری خود بازداشت و پس از بازجویی چند ساعته به بازداشتگاه کلانتری ۱۱ شهرستان مشگین شهر منتقل شد.

وی یک روز بعد از بازداشت با اتمام مراحل بازجویی، با تودیع قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی و به صورت موقت از بازداشتگاه آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید