خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت امیراحسان قاضی در زندان تهران بزرگ

گزارشی از آخرین وضعیت امیراحسان قاضی در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – امیراحسان قاضی، زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، از شهریورماه سال جاری دوران محکومیت ۲ سال و ۷ ماهه خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند. این زندانی اوایل آذرماه ۹۸ و در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیراحسان قاضی، زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، دوران محکومیت ۲ سال و ۷ ماهه خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند.

این زندانی ۲۱ ساله در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته در تاریخ ۹ آذرماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری محاکمه و از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی” به حبس محکوم شد. این محکومیت نهایتا با تسلیم به رای به ۲ سال و ۷ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری تقلیل یافت.

آقای قاضی در تاریخ ۱۶ شهریورماه امسال جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

این زندانی در تاریخ ۹ مهرماه به همراه ده‌ها زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ به تیپ ۲ این زندان که پیش از این محل نگهداری زندانیان معتاد به مواد مخدر بوده است، منتقل شد. امیراحسان قاضی همراه با ده‌ها تن دیگر از این افراد در پی انتقال خود به این مکان دست به اعتراض زده و از دریافت جیره غذای دولتی خودداری کرد.

امیراحسان قاضی، فرزند محمدرضا، متولد ۱۳۷۸ و شهروند ساکن تهران است.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان‌ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان‌ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید