خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  شرایط نامطلوب نگهداری حیوانات؛ جان هیرمان تنها گونه بازمانده از شیر ایرانی در خطر است

شرایط نامطلوب نگهداری حیوانات؛ جان هیرمان تنها گونه بازمانده از شیر ایرانی در خطر است

خبرگزاری هرانا – در نتیجه عدم نظارت کافی و شرایط نامطلوب نگهداری حیوانات در باغ وحش ارم، هیرمان تنها گونه بازمانده از شیر نر ایرانی، به دلیل ابتلا به بیماری عفونت شدید دستگاه تنفسی در وضعیت نامناسبی به سر می‌برد. به گفته یکی از پزشکان معالج؛ این شیر بعد از گذشت چند روز از تشخیص بیماری، در حالی به بیمارستان دامپزشکی منتقل شد که در حال مرگ بود و اگر به او رسیدگی نمی‌شد قطعا تلف می‌شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در نتیجه عدم نظارت کافی و شرایط نامطلوب نگهداری حیوانات در باغ وحش ارم، هیرمان تنها گونه بازمانده از شیر نر ایرانی، به دلیل ابتلا به بیماری عفونت شدید دستگاه تنفسی در وضعیت نامناسبی به سر می‌برد.

یکی از کارکنان سابق باغ وحش ارم که به صورت روزانه از حال این شیر نر ایرانی باخبر است، در خصوص آخرین وضعیت هیرمان گفت: “درباره حال هیرمان باید بگویم که این بیماری تنفسی حداقل از سه ماه پیش برای این حیوان ایجاد شده است و اگر وضعیت او به صورت مداوم پایش می‌شد، زودتر از این‌ها متوجه حال بد هیرمان می‌شدیم”.

او با اشاره به اینکه این حیوان هم اکنون دچار عفونت شدید تنفسی است، افزود: “خوشبختانه حال هیرمان رو به بهبودی است، اما اگر نظارت خاصی بر او نباشد و دارو‌های تجویزی به صورت مرتب به او داده نشود، مجدد حال او وخیم خواهد شد”.

وی ادامه داد: “باغ وحش ارم مشکلات فراوانی دارد و نیاز است برای بهبود این وضعیت نامناسب مسئولان مربوطه به صورت مستمر از این فضا بازدید داشته باشند”.

پیشتر محمد کرمی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران در تاریخ ۹ بهمن ماه از ابتلا شدن هیرمان به بیماری تنفسی خبر داده و گفته بود: “از روز سه‌شنبه ۷ بهمن هیرمان بد حال شده است، باغ وحش ارم این موضوع را سریعا به ما و دامپزشک باغ وحش اطلاع داد و از همان زمان اقدامات درمانی آغاز شد. علائم بالینی شیر نر ایرانی باغ وحش ارم بی حالی و آبریزش بینی است، همچنین این شیر دچار اختلال در قسمت فوقانی سیستم تنفسی شده است”.

به گفته یکی از پزشکان معالج؛ این شیر بعد از گذشت چند روز از تشخیص بیماری در حالی به بیمارستان دامپزشکی منتقل شد که در حال مرگ بود و اگر به او رسیدگی نمی‌شد قطعا تلف می‌شد.

لازم به ذکر است طی ماه های اخیر به دلیل شرایط نامطلوب نگهداری حیوانات در باغ وحش ارم، فقدان نظارت کافی و سهل انگاری مسئولین مربوطه، یک شامپانزه ماده و یک ماده ببر در این باغ وحش تلف شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید