خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت امید میردریکوند در زندان تهران بزرگ

گزارشی از آخرین وضعیت امید میردریکوند در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – امید میردریکوند، زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، دوران محکومیت ۲ سال و ۸ ماهه خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند. این زندانی اوایل آذرماه ۹۸ و در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و علیرغم سپری شدن بیش از ۱۴ ماه تاکنون دو بار با رد درخواست آزادی مشروط روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امید میردریکوند، زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ دوران محکومیت ۲ سال و ۸ ماهه خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند.

امید میردریکوند در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته در تاریخ ۴ آذرماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه شهریار بازداشت و مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

وی توسط شعبه ۱ دادسرای عمومی و انقلاب شهریار به ریاست قاضی برجسته از بابت اتهام “اداره کردن دسته و جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت نظام اسلامی” به ۲ سال و ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

با وجود سپری شدن بیش از ۱۴ ماه از بازداشت آقای میردریکوند، تاکنون دو بار درخواست آزادی مشروط او رد شده است.

آقای میردریکوند در تاریخ ۲۶ مردادماه امسال به همراه ۷۱ تن از زندانیان و متهمین سیاسی بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در اعتراض به عدم اعزام به مرخصی در شرایط شیوع ویروس کرونا و وضعیت غیراستاندارد زندان تهران بزرگ اعتصاب غذا کرده و یک روز بعد با وعده مساعد مسئولین به اعتصاب خود پایان داد.

امید میردریکوند، ۲۵ ساله و شهروند اهل اندیمشک است. وی که پیش از بازداشت به کارگری اشتغال داشت، هم اکنون در تیپ ۲ زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید