خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای انتظامی در سلماس

کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای انتظامی در سلماس

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۰ بهمن، یک شهروند در محور سلماس به خوی به دنبال تیراندازی نیروهای انتظامی جان خود را از دست داد. در این حادثه ماموران در حین تعقیب و گریز اقدام به تیراندازی کرده و موجب واژگونی خودروی وی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹، بر اثر تیراندازی نیروهای انتظامی در شهرستان سلماس یک شهروند جان خود را از دست داد.

هویت این شهروند بهزاد هاشمی اصل، فرزند احمد، اهل روستای “بهیک” از توابع شهرستان سلماس، متأهل و پدر سه فرزند، عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “نیروی انتظامی در محور سلماس به خوی خودروی این شهروند را به ظن حمل کالای قاچاق مورد تعقیب و گریز قرار داده و سپس به سمت وی تیراندازی کرده‌اند”.

این منبع افزود: “نیروی انتظامی در تعقیب و گریز خودروی این شهروند، لاستیک‌های خودروی او را هدف قرار دادند که منجر به واژگونی خودروی وی شده است”.

بر اساس این گزارش، وی در پی این حادثه، بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید