خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم قطع عضو برای یک متهم در چهارمحال و بختیاری

صدور حکم قطع عضو برای یک متهم در چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری هرانا –  مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از صدور حکم قطع عضو برای یک متهم در کنار سایر مجازات‌ها خبر داد. حکم قطع عضو از جمله مواردی است که نافی اصل کرامت انسانی است. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز، نافی کرامت انسانی و موهن مانند شلاق و قطع دست را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک متهم در چهار محال و بختیاری به قطع عضو در کنار سایر مجازات‌ها محکوم شد.

شهرام احمدی مدیر کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری در اینباره گفت: پس از مصدوم شدن یک محیط بان، تحقیقات برای شناسایی ضارب شروع و در نهایت این متهم با سابقه کیفری بازداشت و از سوی مرجع قانونی محکوم شد.

وی با اشاره به نقص عضو محیط‌بان، در ارتباط با محکومیت این متهم افزود: او به قصاص عضو، پرداخت دیه، حبس، پرداخت جزای نقدی و ضبط سلاح به نفع دولت به علت تمرد نسبت به مامور دولت، ایراد صدمه بدنی عمدی با شلیک اسلحه و حمل و نگهدار سلاح غیر مجاز محکوم شده است.

حکم قطع عضو از جمله مواردی است که نافی اصل کرامت انسانی است. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز، نافی کرامت انسانی و موهن مانند شلاق و قطع دست را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید