خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه، شماری از کارگران مهمان‌سراهای نفت و گاز گچساران در مقابل ساختمان اداری این شرکت، گروهی از سرایداران و خدمتگزاران مدارس دولتی تهران و البرز، جمعی از کارگران هپکو اراک، تنی از مربیان سازمان فنی و حرفه‌ای و عده ای از آموزش دهندگان قبل از سال ۹۲ نهضت سواد آموزی به صورت جداگانه در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، کارگران ابنیه فنی نواحی زاگرس و اندیمشک در محل کار خود، گروهی از پیمانکاران و طلب‌کاران شهرداری ساری در مقابل ساختمان شهرداری این شهر و شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، کارگران مهمان‌سراهای نفت و گاز گچساران در مقابل ساختمان اداری این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و تبدیل وضعیت صورت گرفته است.

تجمع سرایداران و خدمتگزاران مدارس دولتی تهران و البرز

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۹۹، گروهی از سرایداران و خدمتگزاران مدارس دولتی تهران و البرز با تجمع مقابل مجلس خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این شهروندان اعم مطالبات خود را از اجرای طرح طبقه بندی نیروهای خدماتی، همسان سازی حقوق، احتساب عنوان شغلی به مشاغل زیان آور، تغییر وضعیت استخدامی از قراردادی به پیمانی و رسمی، عنوان کردند.

تجمع کارگران هپکو اراک

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۹۹، جمعی از کارگران هپکو اراک در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، در مقابل ساختمان مجلس دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان کارگران هپکو خواستار حل مشکل بدهی‌ها و تهاتر آن هستند. آنها می‌گویند برای اجرای تفاهم‌نامه‌های ساخت و قراردادهای منعقد شده باید مشکل بدهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی هپکو حل شود؛ در حال حاضر، هپکو نمی‌تواند هیچ تعاملی با نظام بانکی کشور داشته باشد.

به گفته کارگران، مسئولان گاهی وعده‌هایی می‌دهند اما به آنها عمل نمی‌کنند؛ سال دارد به پایان می‌رسد و مشخص نیست چه زمان مشکل بدهی‌های هپکو قرار است حل شود.

روز گذشته نیز گروهی از کارگران هپکو اراک بصورت جداگانه در مقابل ساختمان تامین اجتماعی و وزارت کار در تهران و زیر پل “شهید بختیاری” در اراک دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، جمعی از آموزش دهندگان قبل از سال ۹۲ نهضت سواد آموزی که در حال حاضر هم فعالیت دارند در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت و بلاتکلیفی شغلی خود، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

یکی از معلمان شرکت کننده در این تجمع می‌گوید: “۱۰ سال است که به طور مداوم مشغول به کار هستم اما چون یک شاگرد کمتر از اصلاحیه سال ۹۲ دارم نمی‌توانم استخدام شوم و این واقعا برای ما ظلم است که در بعضی از موارد که برای تدریس می‌رویم با جان خودمان بازی می‌کنیم “.

وی ادامه می‌دهد: “فرق کسی که یک شاگرد دارد با کسی که دو شاگرد و تنها بخش‌های از سال را سر کار است با ما که به طور مستمر و مداوم سرکار خود حاضر می‌شویم چیست؟”

تجمع کارگران ابنیه فنی نواحی زاگرس و اندیمشک

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۹، کارگران ابنیه فنی نواحی زاگرس و اندیمشک، در اعتراض به احتمال واگذاری دوباره شرکت تراورس به بخش خصوصی و عدم امنیت شغلیشان در محل کار خود دست به تجمع زدند.

به گفته این کارگران: “اگر قرار بود بعد از ده سال تلاش کارگران برای تغییر مدیریت تراورس، دولت مجددا این شرکت را که به تازگی از مدیریت خانواده امیرمنصور آریا (پیمانکار سابق) منفک شده، به بخش خصوصی دیگری واگذار کند، چرا کارگران این همه برای تامین امنیت شغلی خود تلاش کردند؟ پس وعده‌‌های دولت برای سامان دادن به وضعیت هفت هزار کارگر ابنیه فنی چه می‌شود؟”

آن‌ها در ادامه یادآور شدند: “مالکیت شرکت تراورس که بیش از ده سال از شروع فعالیت آن می‌گذرد، در سال ۹۱ از شرکت راه‌آهن به شرکت فولاد لوشان با مدیریت امیر منصور آریا واگذار شد”.

این کارگران افزودند: “با پیگیری‌های چند ساله‌ی مجموعه کارگران ابنیه فنی شاغل در شرکت تراورس، این شرکت که در زمان وزارت عباس آخوندی در وزارت راه به بخش خصوصی واگذار شده بود، اخیرا (آذر ماه سال جاری) با رأی دادگاه به دولت (شرکت راه‌آهن) بازگردانده شد”.

این کارگران تصریح کردند: “آنچه باعث نارضایتی و اعتراض کارگران شده، بلاتکلیفی کارگران از وضعیت مالکیت شرکت تراورس است”.

تجمع مربیان سازمان فنی و حرفه‌ای

به گزارش ایسنا، امروز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۹، جمعی از مربیان سازمان فنی و حرفه‌ای در مقابل ساختمان مجلس دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، مربیان سازمان فنی و حرفه‌ای در این تجمع خواستار تبدیل وضعیت خود و توجه به این موضوع از سوی نمایندگان مجلس شدند.

تجمع پیمانکاران شهرداری ساری

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز شنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، پیمانکاران و طلب‌کاران شهرداری ساری در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش تجمع این شهروندان جهت رسیدگی به مطالباتشان صورت گرفته است.

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، پس از راهپیمایی در این شهر مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

بازنشستگان معترض اهم مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق، اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید