خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  وجود هفت میلیون کارگر فاقد بیمه در کشور/ معوقات مزدی معلمان حق التدریس

وجود هفت میلیون کارگر فاقد بیمه در کشور/ معوقات مزدی معلمان حق التدریس

خبرگزاری هرانا – رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، از وجود هفت میلیون کارگر بیمه نشده در کشور خبر داد. همچنین بنا بر گفته وزیر آموزش و پرورش، معلمان حق التدریس ۵ ماه حقوق معوقه دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، شمار کارگران بیمه نشده را ۷ میلیون نفر عنوان کرد.

علی‌حسین رعیتی فرد در این خصوص گفت: “حدود هفت میلیون کارگر بیمه نشده در کشور وجود دارد که معمولاً از قشر متوسط به پایین جامعه هستند و برای حل مسائل خود به مراکز قوه قضائیه با مشکلاتی مواجه بودند”.

معوقات مزدی معلمان حق التدریس

به گزارش صدا و سیما، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معلمان حق التدریس ۵ ماه حقوق معوقه دارند، گفت: “حقوق معلمان حق التدریس به طور کامل پرداخت نشده است و ما هنوز ۵ ماه از سال تحصیلی جدید به آن‌ها بدهکاریم”.

محسن حاجی میرزایی در تشریح معوقات مزدی سال گذشته ی معلمان افزود: “مبنای ما این بوده که حقوق سال گذشته معلمان حق التدریس را تسویه کنیم، ولی باید منتظر گزارش ادارات کل در استان‌ها باشیم”.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سؤال که معلمان می‌گویند اگر میزان حق التدریس آنها کاسته شود از ادامه تدریس معذور خواهند بود، مدعی شد: “معلمان چنین کاری را نخواهند کرد و اینگونه نیست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید