خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمد ابوالحسنی از زندان اوین آزاد شد

محمد ابوالحسنی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا –  محمد ابوالحسنی، فعال مدنی روز شنبه ۱۸ بهمن‌ماه با پایان دوره محکومیت خود از بابت پرونده پیشین و با تودیع قرار وثیقه از بابت پرونده جدید از زندان اوین آزاد شد. آقای ابوالحسنی که از تابستان سال گذشته در زندان بسر می‌برد، اوایل ماه جاری در پرونده جدیدی که در دوران زندان برای وی گشوده شد، در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۵ ماه زندان و ۴ ماه کار اجباری در سازمان جهاد کشاورزی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، محمد ابوالحسنی، فعال مدنی با پایان دوره محکومیت خود از بابت پرونده پیشین از زندان اوین آزاد شد.

علیرغم پایان یافتن دوره محکومیت با توجه به اینکه پرونده دیگری علیه این فعال مدنی در دوره زندان مفتوح شده و منتظر صدور رای نهائی در دادگاه تجدیدنظر است، این آزادی با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

محمد ابوالحسنی، شهروند اهل قزوین در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی و با حکم شعبه ۲۸ دادسرای انقلاب بازداشت شد. ماموران بازداشت کننده سپس به منزل وی مراجعه کرده و پس از تفتیش منزل، تعدادی از وسایل شخصی ایشان را ضبط کرده و با خود بردند.

آقای ابوالحسنی در آذرماه ۱۳۹۸ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد. وی در بخش دیگری از پرونده خود از بابت اتهام “نشر اکاذیب” به ‏۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و ‏۲ سال ممنوعیت از حضور در فضای مجازی ‏محکوم شد.

آقای ابوالحسنی اخیرا در پرونده جدیدی که در دوران زندان برای وی گشوده شد، در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۵ ماه حبس تعزیری و ۴ ماه کار اجباری در سازمان جهاد کشاورزی به مدت روزی ۴ ساعت محکوم شد.

در صورت قطعی شدن این حکم در مرحله مرحله تجدیدنظر و با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، از این میزان حبس، مجازات اشد یعنی ۱۵ ماه حبس برای محمد ابوالحسنی قابل اجرا خواهد بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید