خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری های سی سخت و الوند

معوقات مزدی کارگران شهرداری های سی سخت و الوند

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری سی‌سخت و الوند از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند. کارگران شهرداری های سی‌سخت و الوند به ترتیب ۱۰ و ۲ ماه مطالبات مزدی معوقه دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری سی‌سخت از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

کارگران شهرداری سی‌سخت در کهکیلویه و بویراحمد گفتند: “در ۱۱ ماه و ۱۵ روز سپری شده از سال جاری، فقط یک ماه حقوق فروردین را دو ماه پیش گرفته‌ایم؛ یعنی ۱۰ ماه مطالباتمان به تاخیر افتاده است”.

این کارگران که هر ماه مطالبات خود را با تاخیر ۱۰ ماهه دریافت می‌کنند، گفتند: “شهردار جدید که از حدود یکسال پیش مدیریت شهر سی‌سخت را برعهده گرفته؛ در روز معارفه خود وعده به‌روز کردن مطالباتمان را داد اما بعد از گذشت بیش از یکسال هنوز هیچ اقدام جدیدی صورت نگرفته است”.

آنها افزودند: “دو ماه پیش حقوق فروردین و اردیبهشت‌ماه را دریافت کرده‌ایم. پرداخت حقوق در هر دو الی سه ماه یکبار در حالی انجام می‌شود که شهرداران سابق نیز هر ماه به ما یک حقوق می‌دادند”.

یکی از کارگران واحد خدمات شهرداری سی‌سخت در تکمیل سخنان همکار خود گفت: “۸۰ نفر در مجموعه شهرداری سی‌سخت کار می‌کنند؛ شورای شهر اگر هریک از همکاران بومی را به عنوان شهردار انتخاب کند، توانایی مدیریت شهر به این شیوه که فقط با استفاده از درآمد پایدار شهرداری‌ها و مالیات بر ارزش افزوده که دولت هر ماهه به صورت روتین به حساب شهرداری می‌پردازد را دارند”.

وی ادامه داد: “در شهر سی‌سخت جوانان زیادی با مدارک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و حتی دکترا مرتبط با مدیریت شهری هستند که از توانایی و دانایی خوبی برخوردارند. در این شرایط چرا اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار از افراد غیربومی استفاده می‌کنند، مشخص نیست”.

این کارگر افزود: “به نظر می‌رسد در وضعیت فعلی روال پرداخت حقوق همانند ماه‌ها و سال‌های گذشته است. ما کارگران نمی‌دانیم با این گرانی‌ها و تورم، چگونه باید هزینه‌های سنگین زندگی خود را تامین کنیم؛ از چه کسی قرض بگیریم و چه زمانی می‌توانیم این قرض‌ها را بازپرداخت کنیم”.

به گفته این کارگران؛ مشخص نیست شهرداری چه زمانی قصد دارد مطالبات مزدی کارگران را در آستانه سال نو تسویه نماید. قرار بود روز شنبه اول هفته جاری شهردار یک ماه حقوق به حساب کارگران واریز کند، امروز چهار روز از وعده داده شده می‌گذرد اما تاکنون خبری از پرداخت‌ها نیست.

معوقات مزدی کارگران خدماتی شهرداری الوند

به گزارش ایلنا، کارگران شهرداری الوند از عدم پرداخت معوقات مزدی و حق بیمه خود خبر دادند.

یکی از کارگران خدماتی شهرداری الوند با بیان اینکه او و همکارانش بیش از ۱۰ سال است که به سازمان تامین اجتماعی حق بیمه پرداخت می‌کنند، گفت: “در حال حاضر مشکلات بیمه‌ای ناشی از عدم تمدید دفترچه‌های درمانی این تعداد کارگر و خانواده‌هایشان به مشکلات معیشتی آنان افزوده است”.

به گفته وی؛ به صورت مشخص دو تا سه ماه حق بیمه کارگران این شهرداری به تامین اجتماعی پرداخت نشده، علاوه بر این دو ماه معوقات مزدی طلبکاریم.

وی افزود: “در حال حاضر کارگران منتظر هستند که کارفرما معوقات مزدی و بیمه‌ای ما را بپردازد تا بخشی از مشکلات‌مان برطرف شود”.

این کارگر ادامه داد: “در بین کارگران شهرداری الوند کارگرانی وجود دارند که هم‌اکنون خود یا خانواده‌هایشان در بیمارستان‌های طرف قرارداد با تامین اجتماعی بستری هستند و در حال حاضر آن‌ها بیشتر از هر زمانی به دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی خود نیازمندند اما با مشکلاتی که در زمینه تمدید نشدن دفترچه‌ها برایشان پیش آمده، برای پرداخت هزینه‌های درمانی سرگردان شده‌اند”.

این کارگر شهرداری الوند در بخش پایانی سخنانش اظهار داشت: “با توجه به اینکه مسئولان استانی و شهرستانی از وضعیت حدود ۸۰ کارگر بخش خدمات شهرداری باخبرند، از آنان می‌خواهیم نسبت به مشکلات کارگران در آستانه سال نو بی‌تفاوت نباشند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید