خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مصدومیت چهار کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در مناطق مرزی بانه

مصدومیت چهار کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در مناطق مرزی بانه

خبرگزاری هرانا – چهار کولبر، بر اثر سقوط از ارتفاعات مرزی روستای برویشکانی شهرستان بانه واقع در استان کردستان، دچار مصدومیت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از موکریان، روز پنجشنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۹۹، چهار کولبر بر اثر سقوط از ارتفاعات مرزی روستای برویشکانی شهرستان بانه واقع در استان کردستان، دچار مصدومیت شدند.

هویت یکی از کولبران، مولود عبدالهی، اهل مهاباد، عنوان شده است.

این کولبر بە دلیل وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستانی در سنندج منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید