خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ ساعت ۲۲:۵۹:۱۴

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۱۶ بهمن، جمعی از مرغداران در مقابل ساختمان وزارت کشاورزی، گروهی از مالباختگان بورس مقابل سازمان بازرسی کل کشور و تعدادی از مالکان زمین‌های معروف به کوه‌سیاه در رباط کریم در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آفتاب نیوز، امروز پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹، جمعی از مرغداران، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان وزارت کشاورزی دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان دومین هفته است که جلوی وزارتخانه جمع می‌شوند و فقط یکبار توانسته‌اند با یکی از مدیران میانی وزارتخانه گفتگوی بی‌حاصلی داشته باشند.

یکی از مرغداران می‌گوید: “ببینید چه به سر تولید آورده‌اند که ما پیرمردها را مجبور کرده‌اند با حال وخیم و در این شرایط شیوع کرونا تجمع کنیم.» مرغدار دیگری با اشاره به نشست‌های پی‌در‌پی و بدون نتیجه با تشکل‌های صنفی انتقاد می‌کند که «تشکل‌های صنفی در این مملکت قدرتی ندارند و همه چیز دست دولتی‌هاست. می‌آییم دردمان را به دولتی‌ها بگوییم گوش هیچکدام‌شان بدهکار نیست”.

یکی دیگر از فعالان صنعت گلایه می‌کند: “وزیر کشاورزی فقط جلوی دوربین تلویزیون بلد است از تولید دم بزند و شعار بدهد؟ اگر دلش برای تولید می‌سوزد چرا یک تک پا پایین نمی‌آید که حرف تولیدکنندگان را بشنود؟”

تولیدکنندگان مرغ و گوشت می‌گویند که ۷۰ درصد بهای تمام شده محصولشان به نرخ خوراک دام و طیور وابسته است و دولت مدعی است که برای واردات این کالا که جز اقلام عمده وارداتی به ایران است، دلار ۴۲۰۰ می دهد اما معلوم نیست که این دلارهای ۴۲۰۰ چه می‌شود و چرا در نهایت خوراک دام با بهای گزاف به دست مرغداران می‌رسد.

مرغداران به رسانه‌ها گفته‌اند که فقط ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف خوراک‌شان با نرخ دولتی است و بقیه را از بازار آزاد می‌خرند. کمیسیون اصل نود مجلس گزارشی منتشر کرده است حدود ۹۰ درصد نهاده‌های دامی مورد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شود و نیاز سالانه کشور حدود ۹ میلیون تن ذرت، ۴٫۲ میلیون تن سویا و ۵/۵ میلیون تن جو برآورد می‌شود.

به گفته این مرغداران هزینه تمام شده قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ در حال حاضر برای مرغداران حدود ۱۶ هزار تومان است اما وزارتخانه می‌خواهد تخم‌مرغ را با نرخ مصوب کیلویی ۱۴ هزار تومان از مرغداران بگیرد.

تجمع مالباختگان بورس

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹، گروهی از مالباختگان بورس به همراه خانواده هایشان مقابل سازمان بازرسی کل کشور تجمع کردند.

زیان های وارده و تقلیل سرمایه‌ی سهامداران بورس در حالی اتفاق می‌افتد که چندی پیش آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه “بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری بازار سرمایه است” رغبت زیادی را در بین شهروندان برای یک سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در بازار سهام و بورس به وجود آورد.

بعلاوه حسن روحانی در جلسه ۲۲ مرداد ماه هیات دولت گفته بود: «مردم بدانند سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست اما بورس جای سرمایه‌گذاری است».

وی بر این موضوع تاکید کرده بود که دولت به مردم اطمینان می‌دهد که می‌توانند مثل اسکناس به اوراق بهادار بورس اعتماد کنند.

تجمع شهروندان در رباط کریم

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹، تعدادی از مالکان زمین‌های معروف به کوه‌سیاه در رباط کریم در اعتراض به تصرف غیرقانونی زمین‌های‌شان توسط نوروزی نماینده رباط کریم در مجلس، تحت عنوان جنگل‌کاری، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، زمین‌های تصرف شده نزدیک به ۷۰۰ هکتار بوده که متعلق به ۵۰۰۰ نفر از مردم این منطقه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید