خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۷ کارگر در قزوین و کرمان

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۷ کارگر در قزوین و کرمان

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۱۶ بهمن‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۷ کارگر در شهرهای قزوین و کرمان، طی حوادثی جداگانه دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، رئیس بیمارستان شهید رجایی قزوین، از مصدومیت دو کارگر در یک شرکت تولیدی مواد غذایی در این شهر خبر داد.

علی طارمی ها اظهار داشت: “این دو کارگر بر اثر ترکیدگی آبگرمکن، دچار سوختگی شده و به اورژانس بیمارستان شهید رجایی قزوین منتقل شدند”

وی افزود: یکی از مصدومان این حادثه ۳۴ سال سن دارد و از ناحیه سر، صورت، دست و پا، دچار ۳۰ درصد سوختگی شده است که به علت سوختگی از ناحیه صورت و مشکلات تنفسی، عملیات لوله گذاری تراشه برای بهبودی وضعیت تنفسی وی انجام شده است.

آقای طارمی ها خاطرنشان کرد: مصدوم دیگر این حادثه کارگری ۳۹ ساله است که از ناحیه هر دو پا دچار ۱۰ درصد سوختگی و شکستگی شده است.

مصدومیت ۵ کارگر در کرمان

به گزارش خبرگزاری صدا سیما، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات شهرداری استان کرمان، از مصدومیت ۵ کارگر در دو حادثه جداگانه در این استان خبر داد.

رضا میرزایی افزود: “سه نفر از کارکنان شرکت صنعتی فولاد بوتیا به داخل یک مخزن بزرگ مواد شیمایی سقوط کردند”.

میرزایی اظهار داشت: “این سه نفر به علت استفاده از الکل و اتیلین در عملیات تمیزکاری داخل مخزن، هوشیاری خود را از دست داده بودند که توسط آتش نشانان نجات یافته و جهت مداوا به عوامل اورژانس حاضر در محل تحویل داده شدند”.

وی درباره حادثه دوم افزود: در پی ریزش دیواره کانال فاضلاب شهری، دو کارگر ۲۰ و ۲۹ ساله تبعه افغانستان، در کانال مذکور حبس شدند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات شهرداری استان کرمان گفت: نجاتگران آتش نشانی موفق شدند که هر دو کارگر محبوس شده را از زیر آوار خارج کرده و برای معاینه تحویل عوامل اورژانس دهند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید