خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  حیوان آزاری؛ بازداشت عاملان برگزاری نزاع سگ ها در آذربایجان‌شرقی

حیوان آزاری؛ بازداشت عاملان برگزاری نزاع سگ ها در آذربایجان‌شرقی

خبرگزاری هرانا – رئیس حوزه قضایی ایلخچی در استان آذربایجان‌شرقی از بازداشت چند متهم به حیوان آزاری که اقدام به برگزاری مبارزه و نزاع سگ‌‌ها می‌کردند، در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری ایسنا، بر اساس اعلام محمدباقر فتحی رئیس حوزه قضایی ایلخچی، چندین متهم به حیوان آزاری در روستای کردلر از توابع بخش ایلخچی، بازداشت شدند.

محمدباقر فتحی ‌با اشاره به ‌اینکه انتشار تصاویری از مبارزه سگ‌ها در بخش ایلخچی در فضای مجازی بسیار نگران کننده بود و موجی از انزجار عمومی را در پی داشته است، گفت: پس از اطلاع از برگزاری چنین مسابقه غیر انسانی آزار حیوانات، با برگزار کنندگان برخورد شد. برپایی مبارزه سگ‌ها که در برخی موارد نیز با شرط بندی توأم می‌شود، نقض آشکار حقوق حیوانات است.

وی افزود: مأموران انتظامی نیز پس از اطلاع از برگزاری مسابقه، با دستور قضایی چند برگزار کننده این مسابقه را دستگیر کردند که متولیان اصلی برابر مقررات بازداشت شدند.

لازم به ذکر است، طی روزهای اخیر انتشار تصاویر نزاع و مبارزه خونین سگ‌ها در فضای مجازی موجی از ناراحتی و اعتراض مردمی را درپی داشته است.

گفتنی است، پیش‌نویس قانون منع حیوان‌آزاری که تدوین آن از اواخر سال ۹۴ آغاز شد ابتدا در قالب لایحه از سازمان حفاظت محیط زیست به هیئت دولت راه یافت. لایحه‌ای که تعلل دولت در ارسال آن به مجلس شورای اسلامی سبب شد این پیش‌نویس سال گذشته با پیگیری‌های فراکسیون محیط زیست مجلس، در قالب طرح به مجلس ارائه شود. اما این طرح که شهریور سال گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد تا به امروز در کمیسیون حقوقی مجلس معطل مانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید