خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم هفت تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم هفت تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه، گروهی از سهامداران زیان دیده بازار بورس در خیابان های اطراف سازمان بورس و میدان ونک واقع در تهران، جمعی از معلمان قراردادی در مقابل ساختمان مجلس، شماری از مردم اهالی روستای ترک‌آباد در ساختمان فرمانداری اردکان، تنی چند از کارگران کارخانه قند یاسوج در مقابل ساختمان بانک تجارت و استانداری کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از سهامداران پدیده شاندیز (گشان) در مقابل دفتر این شرکت در مشهد، تعدادی از کارکنان و بازنشستگان شرکت هواپیمایی هما در مقابل ساختمان دفتر این هواپیمایی در تهران و جمعی از کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه در مقابل درب ورودی این نیروگاه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه ۹۹، گروهی از سهامداران زیان دیده بازار بورس، در اعتراض به افت شاخص ها، در خیابان های اطراف سازمان بورس و میدان ونک واقع در تهران، تجمع اعتراضی برپا کردند.

مالباختگان در ابتدا قصد تجمع در مقابل ساختمان بورس و اوراق بهادار را داشتند، که با دخالت و ممانعت نیروهای انتظامی، محل مذکور را ترک و فریاد های اعتراضی خود را در خیابان های مجاور این سازمان سر دادند.

زیان های وارده و تقلیل سرمایه‌ی سهامداران بورس در حالی اتفاق می‌افتد که چندی پیش آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه “بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری بازار سرمایه است” رغبت زیادی را در بین شهروندان برای یک سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در بازار سهام و بورس به وجود آورد.

بعلاوه حسن روحانی در جلسه ۲۲ مرداد ماه هیات دولت گفته بود: «مردم بدانند سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست اما بورس جای سرمایه‌گذاری است».

وی بر این موضوع تاکید کرده بود که دولت به مردم اطمینان می‌دهد که می‌توانند مثل اسکناس به اوراق بهادار بورس اعتماد کنند.

تجمع معلمان قراردادی در تهران

به گزارش ایسنا، امروز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه ۹۹، گروهی از معلمان قراردادی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند.

این معلمان معترض که دارای کارنامه قبولی در آزمون استخدامی هستند،با در دست داشتن پلاکارد هایی، خواستار تعیین تکلیف وضعیت تبدیل قرارداد خود شدند.

تجمع اهالی روستای ترک‌آباد در اردکان

به گزارش ایسنا، روز دوشنبه ۱۳ بهمن ماه ۹۹، شماری از مردم اهالی روستای ترک‌آباد از توابع شهرستان اردکان واقع در استان یزد، در اعتراض به وجود آلایندگی و پساب شهرک صنعتی اردکان که در مجاورت محل سکونت آنهاست، در ساختمان فرمانداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، آلایندگی شهرک صنعتی اردکان که در مجاورت این شهر است، دیر زمانی است که موجبات نارضایتی مردم اردکان به ویژه روستای ترک آباد که در مجاورت این شهرک واقع شده را فراهم آورده است.

رضا حیدری رئیس شورای اسلامی روستای ترک آباد در این خصوص اظهار کرد: “آنچه به نام آلاینده می‌شناسیم، از هر نوعی را می‌توان در این آشفته بازار یافت؛ از آلودگی‌های صوتی تا پساب‌های صنعتی و نمونه‌های آلودگی هوا با ذرات معلق از گرد و خاک گرفته تا مواد شیمیایی و غیره”.

وی خاطرنشان کرد: “تجاوز و تعدی به حقوق عمومی، ورود به حریم رودخانه و قنات، رعایت نکردن فاصله مناسب از مناطق مسکونی و انجام ندادن تعهدات زیست محیطی در رابطه با کاشت درخت و استفاده به جا و لازم از فیلترهای صنعتی از مصادیق نبود مدیریت با نگاه جامع در این مجموعه است”.

حیدری خطاب به مسئولین شهری گفت: “در کجای دنیا پسماند یک شهرک صنعتی بزرگ را از طریق چاه و پوکه قنات کشاورزی دفع می‌کنند؟ این که اسمش دفع نیست! دقیقاً واژه جذب برایش مصداق دارد”.

تجمع کارگران کارخانه قند یاسوج

به گزارش کبنا، روز دوشنبه ۱۳ بهمن ماه ۹۹، جمعی از کارگران کارخانه قند یاسوج در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان بانک تجارت و استانداری کهگیلویه و بویراحمد، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، بعد از مطالبه ‌گری کارگران، فعالین اجتماعی و رسانه‌ای و همچنین ورود دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به موضوع کارخانه قند یاسوج، این کارخانه به بیت‌ المال برگشته است، اما با وجود دستورات قضایی، تاکنون بانک تجارت برای تعیین تکلیف این کارخانه اقدامی نکرده و ده‌ها کارگر در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

کارگران معترض خواستار هر چه سریعتر تعیین تکلیف این کارخانه از سوی بانک تجارت شدند.

کارگران کارخانه قند یاسوج گفتند: “چندین ماه از آخرین حکم ابطال معامله کارخانه می‌گذرد، اما بانک به دلایل نامعلوم برای پس گرفتن کارخانه تعلل و سهل‌انگاری می‌کند”.

به گفته یکی از کارگران؛ کار نقل و انتقال کارخانه قند بعد از حکم ابطال از سوی دستگاه قضا در اداره ‌کل ثبت و اسناد استان کهگیلویه و بویراحمد انجام گرفت. اما مدیران بانک تجارت کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد برای باز پس گرفتن کارخانه قند یاسوج تعلل و کم کاری می‌کنند.

یکی دیگر از کارگران حاضر در این تجمع گفت: بانک تجارت باید هر چه سریعتر این سرمایه عظیم استان را به دست بگیرد. برای کارگرانش فراخوان بزند. آنها را سر و سامان بدهد و کارخانه قند یاسوج را به تلاش مضاعف به مدار تولید بازگرداند.

تجمع سهامداران گشان در مشهد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه، شماری از سهامداران پدیده شاندیز (گشان) در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل دفتر این شرکت در مشهد دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان خواستار تعویض مدیریت شرکت پدیده شاندیز و رسیدگی به مطالبات قانونی خود هستند.

سهامداران معترض می گویند: مدیریت شرکت پدیده به آنها گفته است “در صورتی که به عملکرد مدیریت اعتراض کنید سهام تان بلوکه خواهد شد”.

تجمع کارکنان و بازنشستگان شرکت هواپیمایی هما در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۱۴ بهمن ماه، تنی چند از کارکنان و بازنشستگان شرکت هواپیمایی هما در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان دفتر این هواپیمایی دست به تجمع زدند.

معترضین حاضر در این تجمع ، ضمن سر دادن شعار هایی از قبیل «سفره ما خالیه وعده وعید کافیه»، «مسئول بی کفایت اخراج باید گردد» خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

تجمع و اعتصاب کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز دوشنبه ۱۳ بهمن ماه ۹۹، جمعی از کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه، در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی شان، در مقابل درب ورودی این نیروگاه دست به اعتصاب و تجمع زدند.

به گفته کارگران معترض؛ کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه پنج ماه است که حقوق نگرفته‌اند و حق بیمه‌شان نیز پرداخت نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید