خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز چهارشنبه ۸ بهمن، جمعی از اهالی روستای ورتون در مقابل ساختمان استانداری اصفهان، شماری از سهامداران زیان دیده بازار بورس در مقابل ساختمان اصلی بورس اوراق بهادار واقع در تهران، تنی چند از کشاورزان شهرستان میناب در منطقه هشتبندی این شهرستان، گروهی از مینی بوس داران شهر سیریک در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر و همچنین تعدادی از کشاورزان ورزنه اصفهان در سطح این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹، جمعی از اهالی روستای ورتون، در اعتراض به واگذاری زمین‌ های منابع طبیعی به افراد شخصی با هدف توسعه گردشگری، در مقابل ساختمان استانداری اصفهان دست به تجمع اعتراضی زدند.

مردم روستای ورتون امروز با حضور مقابل استانداری اصفهان، اعتراض خود به واگذاری ۹۹ هکتار زمین از منابع طبیعی به افراد شخصی را اعلام کردند.

زمین های این منطقه که دارای چشمه ‌های آب گرم معدنی است، قرار است با هدف توسعه گردشگری به فردی واگذار شود که روستائیان ضمن مخالفت با این موضوع، معتقدند که این واگذاری، تخریب منابع طبیعی را نیز در پی دارد.

روستاییان حاضر در تجمع امروز، گفتند: اگر واگذاری این زمین ها در راستای توسعه گردشگری انجام می شود؛ چرا این زمین ها را به خود روستائیان واگذار نمی کنند.

به گفته یکی از معترضین، در راستای این تجمع، سه نفر از کشاورزان به نمایندگی از مابقی تجمع کنندگان، با مسئولان گفت‌وگو کرده اند تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، پیش از این نیز در سال‌های اخیر، خصوصا آذر ماه ۹۴، اهالی این روستا نسبت به این اتفاق اعتراض کردند. در آن سال به گفته اهالی این روستا، مجوز اولیه احداث منطقه گردشگری ورتون ۱۲ هکتار بوده اما بعدها متوجه شده‌­اند که این ۱۲ هکتار به ۹۹ هکتار رسیده و افراد مذکور نه تنها آب منطقه را از آن خود کرده، بلکه اقدام به احداث معادن شن و گچ و نابودی مراتع روستا کرده‌­اند و هم­‌اکنون احداث این معادن بر سطح آلودگی منطقه افزوده است.

تجمع ماباختگان بورس در تهران

به گزارش صدا و سیما، امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹، شماری از سهامداران زیان دیده بازار بورس، در اعتراض به افت شاخص ها، در مقابل ساختمان اصلی بورس اوراق بهادار واقع در تهران، تجمع اعتراضی برپا کردند.

در پی انتصاب مدیرعامل جدید سازمان بورس اوراق بهادار، سهامداران حاضر در این تجمع، خواستار حمایت دولت از بورس و راهکار‌هایی برای جلوگیری از کاهش قیمت‌ها در این بازار شدند.

امروز، شاخص کل بورس با افت ۷ هزار واحدی به عدد یک میلیون و ۲۰۷ هزار واحد رسید.

گفتنی است، با توجه به ریزش‌های متوالی شاخص کل بورس، و متضرر شدن سهامداران، آقای حسن قالیباف اصل مدیر عامل سابق بورس اوراق بهادار، روز ۳۰ دیماه ۹۹ از سمت خود استعفا داد.

زیان های وارده و تقلیل سرمایه‌ی سهامداران بورس در حالی اتفاق می‌افتد که چندی پیش آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه “بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری بازار سرمایه است” رغبت زیادی را در بین شهروندان برای یک سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در بازار سهام و بورس به وجود آورد.

بعلاوه حسن روحانی در جلسه ۲۲ مرداد ماه هیات دولت گفته بود: «مردم بدانند سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست اما بورس جای سرمایه‌گذاری است».

وی بر این موضوع تاکید کرده بود که دولت به مردم اطمینان می‌دهد که می‌توانند مثل اسکناس به اوراق بهادار بورس اعتماد کنند.

تجمع کشاورزان شهرستان میناب

به گزارش فارس، روز سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹، شماری از گوجه کاران شهرستان میناب، در اعتراض به پایین بودن نرخ تولید محصولاتشان، در منطقه هشت‌بندی این شهرستان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کشاورزان به نرخ پایین خرید گوجه در فصل جاری و نبود مشتری برای گوجه‌های بدست آمده در این منطقه معترضند.

گوجه کهورستان، گوجه گاوبندی، گوجه سرخون، گوجه رضوان و گوجه هشتبندی هرمزگان، همزمان با هم بدست آمده است و علت پایین بودن نرخ آن، تولید گوجه انبوه در گلخانه‌های دیگر شهرها است که مشتری این محصول را نیز بشدت کم کرده است. از طرف دیگر، کشاورزان هرمزگانی اقدام به تولید گونه‌های پرمحصول گوجه کرده‌اند که تولید آن را نیز در سطح هکتار افزایش داده است.

فقدان برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی در مورد مدیریت کشت محصول در کشور نیز مزید بر گرفتاری‌های این روزهای کشاورزان شده است.

تجمع مینی بوس داران شهرستان سیریک

به گزارش فارس، روز سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹، جمعی از مینی بوس داران شهرستان سیریک، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گفته مینی بوس داران معترض، شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی، بدون در نظر گرفتن میزان پیمایش آنان اقدام به سوزاندن کارت‌های سوخت آنها کرده است و این کار را اقدامی در راستای مبارزه با قاچاق سوخت بیان می‌کند.

از سوی دیگر، در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش شمار مسافران و جابجایی‌ها، در سایه عدم حمایت های لازمه، مشکلات فراوانی برای گذران زندگی شاغلان در این بخش بوجود آمده است.

تجمع کشاورزان ورزنه اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹، شماری از کشاورزان ورزنه اصفهان، در اعتراض به عدم دریافت حقابه خود، در سطح شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کشاورزان ضمن رونمایی از بنرها و اعتراض نوشته هایی با محتوای “ما کشاورزان خواهان حقابه دائمی و قانونی خود هستیم”، شعارهایی از قبیل “سکوت هر کشاورز، خیانت است به ملت” را سر دادند و خواهان رسیدگی به خواسته‌هایشان شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید