خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  احمد یزدانی پور بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

احمد یزدانی پور بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – احمد یزدانی پور، شهروند ساکن تهران امروز سه‌شنبه ۷ بهمن‌ماه پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. آقای یزدانی پور پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. احمد یزدانی پور مبتلا به بیماری ریوی است و انتقال او به زندان با توجه به شیوع ویروس کرونا موجب نگرانی خانواده وی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، احمد یزدانی پور، شهروند ساکن تهران پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

احمد یزدانی پور مبتلا به بیماری ریوی است و بازداشت او جهت حبس در زمان شیوع ویروس کرونا موجب نگرانی خانواده وی شده است.

آقای یزدانی پور در تاریخ ۲ اسفندماه ۹۸ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در خیابانی در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. یک روز پس از بازداشت، ماموران امنیتی به منزل وی مراجعه کرده و ضمن بازرسی محل و ضبط وسایل شخصی از جمله کامپیوتر، تعدادی کتاب و دست‌نوشته‌های وی، دختر او، فروزان یزدانی پور، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مطالعات فرهنگی و رسانه دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران را نیز بازداشت کردند. فرزوان یزدانی پور نهایتا در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد و مدتی بعد از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

احمد یزدانی پور نیز نهایتا در تاریخ ۱۸ فروردین‌ماه امسال با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومان به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. وی مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

احمد یزدانی پور، ۶۱ ساله و فعال سیاسی در دهه شصت است. وی در میانه دهه هفتاد به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز خود با تهدید اداره اطلاعات شهرستان دورود  شغل خود را از دست داده بود. آقای یزدانی پور طی سال‌های اخیر به پژوهش بر روی قرآن و تاریخ ایران می‌پرداخت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید