خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشف جسد دو کولبر دیگر در ارتفاعات مرزی ارومیه

کشف جسد دو کولبر دیگر در ارتفاعات مرزی ارومیه

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۶ بهمن‌ماه، ساعاتی پس از پیدا شدن جسد سه کولبر، تن ۲  کولبر مفقودی دیگر در مناطق مرزی شهرستان ارومیه کشف شد. این کولبران چندی پیش بر اثر سقوط بهمن مفقود شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز دوشنبه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۹، جسد دو کولبر مفقود شده دیگر در مناطق مرزی شهرستان ارومیه کشف شد.

ساعاتی پیش از کشف جسد این دو کولبر، تن سه کولبر مفقود شده دیگر در زیر بهمن کشف شد.

 بر اساس این گزارش، هویت آنها یاور اصلانی و فرات خدایی، عنوان شده است.

اجساد این کولبران که روز دوشنبه ۲۹ دی‌ماه ۹۹،بر اثر سقوط بهمن مفقود شده بودند، با تلاش ساکنین منطقه پس از گذشت ۸ روز کشف شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید