خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز دوشنبه ۶ بهمن، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای تهران، مهریز، داراب و آذرشهر دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۲ کارگر دچار مصدومیت شده و ۳ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک کارگر ساختمانی در تهران در اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این کارگر در صالحیه تهران حین جابجایی میلگرد و برخورد آن با تیر برق دچار برق گرفتگی و در اثر شدت برق روی درخت نزدیک به این ساختمان پرتاب شد.

با حضور نیروهای امدادی آتش نشانی شهرداری صالحیه وی با شرایط ایمن از بالای درخت به زمین منتقل و با انجام کمک‌های اولیه به بیمارستان منتقل شد.

عصر امروز کارگر حادثه دیده به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در داراب

به گزارش رکنا، معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان فارس از مرگ یک کارگر ساختمانی و مجروحیت همکار وی حین کار در ارتفاع در کارخانه سیمان شهرستان داراب خبر داد.

کاووس محمدی بیان کرد: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سقوط از ارتفاع در “کارخانه سیمان” داراب، بلافاصله ماموران انتظامی به همراه عوامل امدادی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی تصریح کرد: “ماموران در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که مردی ۳۵ ساله به همراه همکار ۲۶ ساله خود، در سبد فلزی جرثقیل حین کار در ارتفاع بوده‌اند که به دلیل نقص فنی به پایین سقوط کردند”.

معاون اجتماعی پلیس فارس با بیان اینکه در این حادثه کارگر ۳۵ ساله در دم فوت و همکار ۲۶ ساله وی مصدوم و راهی بیمارستان شد، تصریح کرد: “در این خصوص پرونده تشکیل و برای انجام مراحل قانونی به مقام قضائی ارسال شد”.

مرگ یک کارگر در آذرشهر

به گزارش ایسنا، فرمانده انتظامی شهرستان آذرشهر واقع در آذربایجان شرقی، از سقوط یک کارگر از بالابر در یکی از کارخانجات شهرک “شهید سلیمی” خبر داد.

یداله جهان آرا اظهار کرد: “به علت رعایت نکردن اصول ایمنی در استفاده از بالابر در یکی از کارخانجات این شهرک، متاسفانه یک کارگر از آن سقوط کرد و به بیمارستان تبریز انتقال یافت و پس از مدتی به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد”.

مصدومیت یک کارگر در مهریز

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، یک کارگر در شهرستان مهریز در استان یزد دچار مصدومیت شد.

کارشناس آتش نشانی مهریز گفت: “در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر گرفتار شدن یک کارگر در داخل یک چاه در کارخانه کاشی بلافاصله نجاتگران واحد آتش نشانی مهریز به محل اعزام شدند”

ابوالقاسمی نسب افزود: “این کارگر به علت بی احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی دچار حادثه و گرفتار شده بود که بلافاصله نجاتگران آتش نشانان در عملیاتی حساس این فرد را از عمق ۲۰ متری زمین به سطح منتقل دادند”.

وی ادامه داد: “فرد مصدوم دچار شکستگی پا شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید