خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  تحسین دادرس از زندان مریوان به مرخصی اعزام شد

تحسین دادرس از زندان مریوان به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۴ بهمن، تحسین دادرس، زندانی سیاسی محبوس در زندان مریوان به مرخصی اعزام شد. آقای دادرس از مهرماه ۹۷ دوران محکومیت ۶ ساله خود را بدون مرخصی در زندان‌های سنندج و مریوان سپری کرده بود. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب مریوان به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در مرحله تجدید نظر به ۶ سال حبس کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، امروز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹، تحسین دادرس، زندانی سیاسی محبوس در زندان مریوان به مرخصی اعزام شد.

آقای دادرس از مهرماه ۹۷ دوران محکومیت ۶ ساله خود را بدون مرخصی در زندان‌های سنندج و مریوان سپری کرده بود. این زندانی طی مدت حبس از اعزام به مرخصی محروم بوده و درخواست‌های وی در این رابطه به‌طور مداوم از سوی مسئولان زندان مریوان رد شده بود.

این زندانی سیاسی روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین‌ماه ۹۹، از زندان مریوان به زندان سنندج منتقل و روز سه‌شنبه ۲۵ شهریورماه مجددا به زندان مریوان بازگردانده شد.

تحسین دادرس که ۵ ماه از دوران بازداشت را در سلول‌های انفرادی ادارە‌ اطلاعات و ۴ ماه را هم در زندان سپری کرده بود نهایتا بە تحمل ١١ سال حبس محکوم شد و پروندە‌ وی پس از اعتراض بە دادگاه تجدید نظر استان ارجاع دادە شدە بود و حکم صادره توسط دادگاه تجدیدنظر به شش سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

گفتنی است، تحسین دادرس از اهالی روستای سردوش مریوان پیشتر نیز در تاریخ ۹ آذر ۹۶، به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” بازداشت و پس از ۹ ماه در تاریخ ۸ مرداد ۹۷ با تودیع وثیقه‌ی ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

این زندانی طی مدت بازداشت از “دسترسی به وکیل” محروم بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید