خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بازداشت متهم به حیوان آزاری در تهران

بازداشت متهم به حیوان آزاری در تهران

خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از بازداشت یک متهم به حیوان آزاری در این استان خبر داد و گفت که این متهم با تشکیل پرونده به  مراجع قضایی  تحویل داده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از کشف یک فقره پرونده مربوط به حیوان آزاری خبر داد.

سیدنظام موسوی، روز شنبه در تشریح این خبر گفت: “برابر رصدهای صورت گرفته در راستای برخورد با عاملان ترویج خشونت در شبکه‌های اجتماعی، شاهد تصویری بودیم که در آن فردی با اسلحه بادی در حال نشانه گیری به سمت یک حیوان است.”

این مقام انتظامی بیان کرد: “این عکس در همان ساعت اولیه انتشار، توسط پلیس فتا غرب استان تهران رصد شد و بلافاصله به صورت پرونده‌ای ویژه در دستور کار قرار گرفت. کارشناسان پلیس فتا پس از شناسایی فرد مورد نظر و هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی، ضمن دستگیری متهم وی را به پلیس فتا غرب استان تهران احضار کردند و در نهایت این مجرم جهت سیر مراحل قانونی پرونده به مراجع قضایی  تحویل داده شد.”

موسوی اضافه کرد: “حیوان آزاری به هر شیوه و با هر انگیزه ممنوع است و مرتکب یا مرتکبان، به مجازات مندرج در قانون محکوم خواهند شد؛ شایان ذکر است که از منظر انسانی نیز این گونه رفتارها مذموم بوده و پلیس به شدت با هر گونه رفتاری که ترویج خشونت را در پی داشته باشد، برخورد قانونی می‌ کند.”

گفتنی است، پیش‌نویس قانون منع حیوان‌آزاری که تدوین آن از اواخر سال ۹۴ آغاز شد ابتدا در قالب لایحه از سازمان حفاظت محیط زیست به هیئت دولت راه یافت. لایحه‌ای که تعلل دولت در ارسال آن به مجلس شورای اسلامی سبب شد این پیش‌نویس سال گذشته با پیگیری‌های فراکسیون محیط زیست مجلس، در قالب طرح به مجلس ارائه شود. اما این طرح که شهریور سال گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد تا به امروز در کمیسیون حقوقی مجلس معطل مانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید