خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه رسیدگی به اتهامات شهره حسینی برگزار شد

دادگاه رسیدگی به اتهامات شهره حسینی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شهره حسینی، مترجم و فعال مدنی روز دوشنبه ۲۹ دیماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. خانم حسینی پیشتر در تاریخ ۸ آذرماه پس از حضور در دادسرای اوین با افزایش دو برابری میزان وثیقه مواجه و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین منتقل و نهایتا روز شنبه ۲۷ دیماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۹ دیماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شهره حسینی، مترجم و فعال مدنی برگزار شد.

خانم حسینی در جریان این جلسه دادگاه که در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شده، به «اجتماع و تبانی به قصد به هم زدن امنیت، عضویت در گروه‌های معاند و تبلیغ علیه نظام» متهم شده است.

گروهی که این فعال مدنی به عضویت در آن متهم شده است، سالهاست که در ایران فعالیت جدی نداشته است.

شهره حسینی در تاریخ ۱۱ مهرماه امسال توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد. وی در تاریخ ۱۵ مهرماه با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. ماموران در زمان بازداشت شماری از وسایل شخصی او از جمله، لپ‌تاپ، تلفن همراه، اسناد و مدارک شخصی را ضبط کرده با خود برده بودند.

وی مجددا در تاریخ ۸ آذرماه به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی حاجی مرادی احضار شد اما پس از حضور در دادسرا با افزایش مبلغ وثیقه به ۱ میلیارد تومان مواجه و بازداشت شد. او پس از بازداشت به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد.

خانم حسینی در تاریخ ۹ دیماه با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین به بند زنان زندان اوین منتقل شد و وی نهایتا روز شنبه ۲۷ دیماه با تودیع قرار وثیقه ۱ میلیارد تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید