خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم شش تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم شش تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱ بهمن ماه ۹۹، شماری از کارگران پتروشیمی گچساران در مقابل ساختمان این شرکت، گروهی از معلمان نهضت سواد آموزی و پیش دبستانی در مقابل ساختمان مجلس، تنی چند از کارگران شرکت سیمان دهلران در مقابل درب این کارخانه، جمعی از سهامداران زیان دیده بازار بورس در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد در تهران، شماری از رانندگان شرکت خصوصی اتوبوسرانی “تاکسی و اتوبوس بی‌سیم ایرانیان” در میدان شیر پاستوریزه تهران و همچنین گروهی از کارمندان شهرداری‌ های استان کهگیلویه و بویراحمد در مقابل ساختمان استانداری، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱ بهمن ماه ۹۹، شماری از کارگران پتروشیمی گچساران، در اعتراض به چندین ماه حقوق معوقه خود، در مقابل ساختمان این پتروشیمی دست به تجمع زدند.

به گفته یکی از معترضین حاضر در این تجمع، کارگران پتروشیمی گچساران ۴ ماه حقوق معوقه دارند، که از بابت عدم رسیدگی به مطالباتشان، پیش از این نیز تجمعاتی اعتراض آمیز برگزار کرده اند.

تجمع معلمان نهضت سواد آموزی و پیش دبستانی در تهران

به گزارش مهر، امروز چهارشنبه ۱ بهمن ماه ۹۹، گروهی از معلمان نهضت سواد آموزی و پیش دبستانی که طی روزهای گذشته از شهرستان های مختلف کشور به تهران آمده اند، برای تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود مقابل ساختمان مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند.

گفته می شود این معلمان معترض، که بسیاری از آنها به همراه خانواده هایشان در این تجمعات حضور به عمل آورده اند، در این روزهای سرد زمستانی شب ها را در پارک مقابل مجلس شورای اسلامی سپری می کنند.

معلمان نهضت سواد آموزی و پیش دبستانی، تبدیل وضعیت و تامین امنیت شغلی را اهم مطالبات خود خواندند.

تجمع مالباختگان بورس در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱ بهمن ماه ۹۹، جمعی از سهامداران زیان دیده بازار بورس، در اعتراض به افت‌ شاخص‌ها، در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد در تهران تجمع کردند.

زیان های وارده و تقلیل سرمایه‌ی سهامداران بورس در حالی اتفاق می‌افتد که چندی پیش آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه “بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری بازار سرمایه است” رغبت زیادی را در بین شهروندان برای یک سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در بازار سهام و بورس به وجود آورد.

بعلاوه حسن روحانی در جلسه ۲۲ مرداد ماه هیات دولت گفته بود: «مردم بدانند سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست اما بورس جای سرمایه‌گذاری است».

وی بر این موضوع تاکید کرده بود که دولت به مردم اطمینان می‌دهد که می‌توانند مثل اسکناس به اوراق بهادار بورس اعتماد کنند.

تجمع کارکنان شهرداری های استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش تسنیم، امروز چهارشنبه ۱ بهمن ماه ۹۹، گروهی از کارمندان شهرداری‌ های استان کهگیلویه و بویراحمد، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان استانداری دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارمندان معترض ضمن رونمایی از اعتراض نوشته هایی، خواهان تعیین تکلیف وضعیت شغلی خود شدند.

یکی از این افراد که بیش از ۱۴ سال سابقه کار در شهرداری را دارد گفت: در سال ‌های گذشته نوع قرارداد منعقد شده به ‌صورت قرارداد مُعین بود که با ابلاغ دستورالعملی قرارداد کاری ما به موقت تبدیل شد.

وی افزود: ما با مشکلات زیادی در تامین مخارج زندگی روبرو هستیم، دستورالعمل جدیدی صادر شده و قرار است از قرارداد ما از حالت قرارداد کار موقت به حالت سابق یعنی قرارداد مُعین تغییر پیدا کند.

کارمند دیگری با اشاره به اینکه، تغییر قرارداد موقت به قرارداد مُعین باعث می‌شود ما از مزایای حقوقی زیادی محروم شویم، گفت: با این تغییر بیش از یک میلیون و نیم از حقوق ما کم می‌شود.

همچنین مدیر امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: تعداد نیروهای قراردادی در استان که معترض به این موضوع هستند قریب به ۲۵۰ نفر هستند.

وی افزود: در گذشته بخشنامه‌ای درباره تغییر وضعیت قرارداد نیروهای شهرداری صادر شده‌بود، که این بخش‌نامه توسط هیات عمومی دیوان ابطال شد.

تجمع کارگران شرکت سیمان دهلران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱ بهمن ماه ۹۹، جمعی از کارگران شرکت سیمان دهلران، در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود، در مقابل درب این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

اعتصاب و تجمع رانندگان شرکت خصوصی اتوبوسرانی “تاکسی و اتوبوس بی‌سیم ایرانیان” در تهران

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز چهارشنبه ۱ بهمن ماه ۹۹، شماری از رانندگان شرکت خصوصی اتوبوسرانی “تاکسی و اتوبوس بی‌سیم ایرانیان”، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در میدان شیر پاستوریزه تهران دست به اعتصاب و تجمع زدند.

رانندگان معترض اهم مطالبات خود را پرداخت حقوق معوقه و واگذاری ۲ دانگ از امتیاز اتوبوس ها به رانندگان عنوان کردند.

گفته می شود که رانندگان خطوط خصوصی شده، تحت نظر سامانه یک بی‌آرتی فعالیت می‌کنند، که بعد از این اعتصاب، بدون اینکه به رانندگان تضمینی برای برآورده شدن خواسته‌هایشان داده شود، مدیر و معاون بهره‌برداری این سامانه جای خود را به مسئولان دیگری داده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید