خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  نبود گرمخانه در کرمان؛ مرگ زن بی سرپناه در آتش سوزی کوره های آهک پزی

نبود گرمخانه در کرمان؛ مرگ زن بی سرپناه در آتش سوزی کوره های آهک پزی

خبرگزاری هرانا – صبح امروز سه شنبه ۳۰ دی، یک زن ۴۵ ساله بی خانمان در کرمان که به دلیل فقدان گرمخانه، به اجبار در یکی از کوره های آهک پزی حاشیه این شهر پناه برده بود، بر اثر آتش سوزی جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، صبح امروز سه شنبه ۳۰ دی ۹۹، یک زن ۴۵ ساله در اثر آتش‌سوزی در کوره‌های آهک محله صنعتی کرمان جان باخت.

جهانشاهی روابط عمومی آتش‌نشانی کرمان در این خصوص گفت: “از زمان تماس با آتش نشانی بعد از سه دقیقه آتش‌نشان‌ها در محل حادثه حاضر شدند اما این زمان شروع آتش‌سوزی نیست. مطمئنا آتش‌سوزی زودتر اتفاق افتاده و چون کوره‌ها با مناطق مسکونی فاصله اندکی دارند تماس با آتش نشانی طول کشیده و در نهایت نیز به علت ریزش سقف امکان نجات وجود نداشته است.”

بر اساس این گزارش، مدت‌هاست در سرمای زمستان افراد بی‌خانه‌مان و آسیب‌دیده اجتماعی شهر کرمان به علت نداشتن سرپناهی از جمله گرمخانه‌ها راهی حاشیه شهر می‌شوند. یکی از این مکان‌ها کوره‌های آهک محله صنعتی است. جایی که این افراد برای استفاده از گرمای کنار کوره‌ها به آنجا پناه می‌برند.

بحث جابجایی کوره‌های آهک محله صنعتی کرمان مدت‌ها مطرح شده است. بارها رسانه‌های مختلف به این موضوع پرداخته‌اند. مسئولین هم هر بار زمانی را تعیین کرده و قولی داده‌اند. در یکی از تازه ترین اظهارات ۱۶ دی ماه معاون دادگستری استان کرمان از انتقال کوره‌های آهک‌پزی خبر داده و گفته بود: «انتقال کوره‌های آهک پزی از محله صنعتی از شنبه هفته آینده انجام می شود.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید