خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن دو کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در نوسود و بانه

زخمی شدن دو کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در نوسود و بانه

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۹ دی، دو کولبر در مناطق مرزی نوسود و بانه، هدف تیراندازی نیروهای نظامی قرار گرفته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کولبرنیوز، روز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی به سمت گروهی از کولبران در مرز بانه، یک کولبر از ناحیه پا زخمی شد.

در این گزارش هویت وی عبدالله فرج پناه، عنوان شده است.

از سوی دیگر همزمان یک کولبر دیگر با هویت باسط.م، اهل شهرستان ثلاث باباجانی، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود، از ناحیه دست زخمی شد.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید