خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام دو زندانی از جمله یک کودک-مجرم در تهران و کهگیلویه

رهایی از اعدام دو زندانی از جمله یک کودک-مجرم در تهران و کهگیلویه

خبرگزاری هرانا – دو زندانی از جمله یک کودک مجرم در کهگیلویه و تهران که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یک زندانی در شهرستان کهگیلویه با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، در درگیری سال ۱۳۹۳ دو نفر از اهالی دهستان راک بخش سوق شهرستان کهگیلویه با سلاح گرم به قتل رسیدند و پس از آن نیز اختلاف بین این خانواده‌ها به وجود آمد.

سرانجام پس از گذشت ۶ سال با پیگیری‌ اعضای شورای تامین، امام جمعه، فرماندار این شهرستان، نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی خانواده مرحوم سبز علی افخمی از حق خود گذشتند و با رضایت، این اختلاف به صلح ختم شد.

یکی از خانواده‌های مقتول در ابتدای حادثه با وساطت ریش سفیدان و معتمدین از حق خود گذشت کرده و رضایت داده بود.

رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

به گزارش رکنا، یک کودک مجرم در تهران با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش این زندانی ۴ سال قبل به کمک یکی از دوستانش اقدام به قتل پدر و مادرش کرده بود.

به گفته این متهم: “متولد سال ۷۸ هستم. موقع حادثه هنوز ۱۸ سالم نشده بود اما قاضی تشخیص داد حرمت جرم را درک می کردم و من را به اعدام محکوم کرد”.

وی افزود: “خواهرم خیلی سعی کرد پدربزرگم را راضی به بخشش کند. بالاخره او از اعدام گذشت کرد و شرط دریافت دیه را گذاشت. البته خواهرم هم من را بی قید و شرط بخشیده است حتی همدستم را هم بخشید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید