خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  انتقال سه فعال کرد به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه

انتقال سه فعال کرد به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه

خبرگزاری هرانا – سه شهروند بازداشتی اهل و مهاباد و بوکان به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شدند. همزمان با موج گسترده بازداشت شهروندان و فعالان کرد در غرب کشور، روز شنبه ۲۰ دی ماه، اسرین محمدی، شهروند اهل شهرستان مهاباد در تهران و دریا طالبانی و عظیمه ناصری به صورت جداگانه در مهاباد و بوکان بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹، اسرین محمدی، شهروند اهل شهرستان مهاباد توسط نیروهای امنیتی وابسته به اطلاعات سپاه در تهران بازداشت شد.

بر اساس این گزارش، وی طی تماس تلفنی به خانواده‌اش اعلام کرد که جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شده است.

همچنین دو شهروند دیگر به نام های دریا طالبانی و عظیمه ناصری که در همان روز توسط نیروهای امنیتی، به صورت جداگانه در مهاباد و بوکان بازداشت شده بودند، به بازداشتگاه المهدی شهرستان ارومیه منتقل شدند.

بازداشت این شهروندان بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته و تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

طی روزهای اخیر شهرهای مختلف استان کردستان و دیگر شهرهای کردنشین غرب کشور شاهد موج جدیدی از بازداشت، احضار و فشارهای قضایی و امنیتی بر شهروندان و فعالان کرد بوده است. طی روزهای گذشته دستکم ۲۶ شهروند در شهرهای مهاباد، مریوان، ربط، بوکان، سروآباد و سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یا به نهادهای امنیتی احضار شدند. بازداشت این شهروندان در بعضی موارد بدون ارائه حکم بازداشت و گاها به همراه ضرب و شتم، تفتیش منزل و ضبط لوازم شخصی صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید