خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زنان  >  ممنوعیت آواز زنان در ایران؛ بازداشت عوامل ساخت و انتشار یک ویدیو تبلیغاتی در کرمانشاه

ممنوعیت آواز زنان در ایران؛ بازداشت عوامل ساخت و انتشار یک ویدیو تبلیغاتی در کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس امنیت عمومی استان کرمانشاه از بازداشت عوامل ساخت و انتشار یک ویدیو تبلیغاتی که در آن چند زن اقدام به آواز خواندن می کنند، خبر داد. وی ضمن هنجار شکن خطاب کردن این شهروندان گفت که همچنین واحد صنفی و دفتر کانون تبلیغاتی آنها نیز پلمب شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، رئیس پلیس امنیت عمومی کرمانشاه از بازداشت عوامل ساخت و انتشار یک ویدیو تبلیغاتی در این شهرستان خبر داد.

‌حسن حیدری‌ در این خصوص گفت: طی روزهای اخیر چند نفر خانم در یک مراسم، اقدام به خواندن آواز کرده اند و کلیپ این مراسم در فضای مجازی منتشر شد. پس از انتشار ویدیو مذکور در شبکه های اجتماعی رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت. در تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد این اقدام به سفارش یکی از واحدهای صنفی و با هدف تبلیغات توسط یکی از کانون های تبلیغاتی شهر کرمانشاه انجام شده است.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان کرمانشاه، این شهروندان را هنجار شکن خطاب کرده و افزود: در همین راستا پس از شناسایی کلیه عوامل دخیل در تولید و انتشار این کلیپ، هماهنگی های لازم با مراجع قضائی برای بازداشت آنها به عمل آمد و همکاران ما نسبت به دستگیری خانم های “هنجار شکن”، صاحب واحد صنفی و صاحب کانون تبلیغاتی اقدام کردند.

حیدری ادامه داد: “واحد صنفی و دفتر کانون تبلیغاتی آنها نیز پلمب و پیج های انتشار دهنده این کلیپ نیز توسط پلیس فتا مسدود شد”.

در این گزارش به تعداد و هویت شهروندان بازداشت شده اشاره ای نشده است.

بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، کنسرت زنان برای زنان به صورت تک خوانی مجاز است و به صورت همخوانی برای آقایان نیز مجاز محسوب می‌شود. با این حال و اگرچه خوانندگی زنان در ایران منع قانونی صریحی ندارد، اما طی ۴۰ سال گذشته هنرمندان زن از خوانندگی محروم شده و تعدادی از خوانندگان مرد نیز به دلیل کار با خوانندگان زن یا مشخص بودن صدای زن در کارهایشان ممنوع الفعالیت شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید