خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  شناسایی ۵۰ کودک کار و بازداشت عاملان به کارگیری این کودکان در مشهد

شناسایی ۵۰ کودک کار و بازداشت عاملان به کارگیری این کودکان در مشهد

خبرگزاری هرانا – معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد از شناسایی ۵۰ کودک کار و بازداشت ۹ نفر از عاملان به ‌کارگیری این کودکان در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد از شناسایی ۵۰ کودک کار و بازداشت ۹ نفر از عاملان به ‌کارگیری کودکان کار در این شهر خبر داد.

نیره عابدین زاده در این خصوص عنوان کرد: در مرحله نخست این طرح، ۴۰ کودک کار شناسایی شدند، پنج متخلف که آنها را به کار گرفته بودند، بازداشت شدند و هفت مکان مهر و موم شد. در مرحله دوم اجرای این طرح با بازدید از مراکز مختلف ۱۰ کودک شناسایی، هشت انبار مهر و موم و چهار نفر از عاملان بکارگیری کودکان نیز بازداشت شدند.

عابدین زاده افزود: “در بازرسی از مراکز و انبارهای ضایعات مشاهده شد این کودکان در شرایط غیر بهداشتی و نامناسب مشغول انجام کارهای فوق‌العاده سخت هستند و متاسفانه در یکی از این انبارها با تجمیع ضایعات خطرناک پزشکی و پسماندهای عفونی بیمارستانی نیز مواجه شدیم که در خصوص متصدیان به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی اعلام جرم شد”.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد ادامه داد: “نحوه نگهداری و خروج این ضایعات از بیمارستان نیز پیگیری و حتی با ترک فعل مدیران برخورد خواهد شد”.

این طرح در حالی اجرا شده است که پیشتر ضحی امیری مسئول کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: «طرح ساماندهی کودکان کار در سطوح مختلف، کرامت انسانی کودکان را نقض و حقوق آنها را نادیده می‌گیرد. به گواه کودکانی که در مراکز ساماندهی حضور دارند، آنان یا با توسل به زور و قوه قهریه سوار ماشین شده‌اند یا با وعده دادن یک غذای گرم و لباس».

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید