خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۷ دیماه، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان مقابل درب اصلی پالایشگاه بیدبلند ۲ این شهرستان، گروهى از صیادان ساکن منطقه قصبه واقع در شهرستان آبادان در مقابل بخشداری این منطقه، تعدادی از کشاورزان شرق و غرب اصفهان در میدان خوراسگان این شهر و شماری از کامیون داران شهرستان سراوان در مقابل فرمانداری این شهرستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان، برای چندمین بار در ماه های گذشته در اعتراض به بیکاری و نبود شغل و همچنین برخورد نامناسب یکی از ماموران با فرزند یکی از افراد جویای کار، مقابل درب اصلی پالایشگاه بید بلند ۲ این شهرستان، تجمع کردند.

روز پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹، طی تجمع اهالی روستای شهرویی یکی از فرزندان تجمع کنندگان با برخورد نامناسب ماموران روبرو شد.

لازم به ذکر است، فرمانده انتظامی بهبهان در تجمعات پیشین وعده برگزاری یک نشست را با مسئولین ذی ربط برای جذب این جوانان در عرصه کار، مشروط بر پایان دادن به تجمعاتشان داده بود، که نهایتا نتیجه این جلسه بر خلاف وعده های داده شده رقم خورد.

تجمع صیادان آبادان

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹، گروهى از صیادان ساکن منطقه قصبه واقع در شهرستان آبادان، با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل بخشداری این منطقه، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

یکی از صیادان منطقه گفت: “متاسفانه اداره شیلات اروندکنار پس از گذشت سال‌ها هنوز نتوانسته مشکلات صیادان را در زمینه مختلف برطرف کند”.

وی در خصوص مشکلات صیادان عنون کرد: “مهمترین مطالبات صیادان اروند کناری؛ برخورداری جامعه صیادی (ملوانان و خدمه شناورهای صیادی) از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور، اختصاص منابع مالی برای پرداخت حق بیمه و صدور کارت صیادی برای ملوانان جوان بالای ۲۳ سال از جمله مطالبات صیادان اروند کناری است”.

این صیاد ادامه داد: “وضعیت منطقه از نظر کار و کسب درآمد مساعد نیست یعنی منبع درآمدی به جز صیادی وجود ندارد. مسئولان باید به این موضوع توجه داشته باشند و اجازه فعالیت به شناورهای کف‌روب را ندهند”.

تجمع کشاورزان اصفهان

به گزارش ایمنا، امروز شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹، تعدادی از کشاورزان شرق و غرب اصفهان با برگزاری تجمع اعتراضی در میدان خوراسگان این شهر، خواستار اجرای مصوبات ۹ ماده‌ای شورای عالی آب و توقف طرح‌های انتقال آب از حوضه زاینده رود شدند.

حسن محسنی، رئیس هیئت مدیره صنف کشاورزان شهرستان اصفهان درباره مطالبات کشاورزان در تجمع امروز گفت: “اجرای مصوبات چندین ساله دولت‌ها در خصوص حقوق کشاورزان، عمده مطالبات این قشر است، زیرا تاکنون مصوبات ۹ ماده‌ای شورای عالی آب اجرا نشده است که از جمله آن می‌توان به ممنوعیت بارگذاری جدید بر حوضه آبریز زاینده‌رود، تعیین حقابه‌ها از سرچشمه تا پایاب، پرداخت خسارت کشاورزان و ساماندهی رودخانه اشاره کرد”.

وی در خصوص خسارت نکاشت کشاورزان نیز عنوان کرد: “طبق مصوبات ۹ ماده‌ای شورای عالی آب مقرر شد از محل برداشت حقابه کشاورزان برای صنایع و شرب در پایان سال زراعی به آنها خسارت پرداخت شود که این موضوع نیز محقق نشده است، البته دو سال پیش مبلغ جزئی از خسارت نکاشت به کشاورزان پرداخت شد”.

همچنین محمود کریمی نماینده کشاورزان شرق اصفهان و از حاضران گفت: “امروز در حضور نمایندگان مجلس احقاق حق و مطالباتمان را از دولت خواستار شدیم؛ اینکه چرا دولت مصوبات خود را اجرا نمی‌کند؟ زیرا خلاف مصوبات جلسات دهم و سیزدهم شورای عالی هم‌اکنون بر روی حوضه زاینده‌رود طرح انتقال آب بن-بروجن بارگذاری شده است”.

وی ادامه داد: “ما کشاورزان اصفهان به بی‌توجهی صدا و سیما برای انعکاس مطالباتمان نیز اعتراض داریم؛ چرا صدا و سیما برای تهیه گزارش بین مردم نمی‌آید تا صدای مطالبات بحق ما را به گوش مسئولان برساند؟ ما کشاورزان از نیروی انتظامی نیز خواهان حمایت و پیگیری هستیم”.

محمدعلی از کشاورزان حاضر در این تجمع، اظهار کرد: “تاکنون برای کشت پاییزه امسال آبی رهاسازی نشده و می‌گویند سد زاینده‌رود آب ندارد؛ صنف کشاورزان در هفته‌های گذشته از مسئولان خواستار تخصیص آب در ابتدای بهمن ماه شده بودند که هنوز کسی پاسخی نداده است و برای انجام کشت بلاتکلیف هستیم”.

بر اساس این گزارش، امروز دومین تجمع اعتراضی آنها در طول یک هفته اخیر بوده است.

تجمع کامیون داران سراوان

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، امروز شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹، شماری از کامیون داران شهرستان سراوان به دلیل قطعی سوخت خودروهای سنگین، مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

این شهروندان خواستار رسیدگی و جویا شدن از دلیل ابطال کارت های سوخت توسط مسئولین شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “بسیاری از کارت های سوخت ناوگان حمل و نقل درون شهری و بیرون شهری مسدود و باطل شدند”.

این منبع افزود: “مسئولین در حالی کارت های سوخت کامیون داران را باطل کردند که روزانه صدها لیتر سوخت توسط عوامل وابسته به دستگاه های دولتی به آن سوی مرز صادر می شود”.

بر اساس این گزارش، طی هفته گذشته، کارت های سوخت کامیون داران شهرستان قصرقند نیز باطل و کدینگ شده بود که در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید