خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  با حکم دادگاه انقلاب سنندج؛ فریدە ویسی و سیروس عباسی مجموعا به دو سال حبس محکوم شدند

با حکم دادگاه انقلاب سنندج؛ فریدە ویسی و سیروس عباسی مجموعا به دو سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – فریدە ویسی و سیروس عباسی دو فعال مدنی اهل شهرستان دهگلان، توسط دادگاە انقلاب سنندج مجموعا بە دو سال حبس تعلیقی محکوم شدند. همچنین آزاد عباسی از اتهامات مطروحه تبرئە شد. در تاریخ ۹ دی ‌ماه، فریدە ویسی و سیروس عباسی پس از صدور حکم جلب، جهت رسیدگی به اتهاماتشان توسط نیروهای امنیتی به دادگاه انقلاب سنندج منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، فریدە ویسی و سیروس عباسی دو فعال مدنی اهل شهرستان دهگلان به حبس محکوم شدند.

بر اساس حکمی که توسط شعبە اول دادگاە انقلاب سنندج صادر شده است این دو شهروند هرکدام به یک سال حبس تعلیقی به مدت سه سال محکوم شدند. همچنین آزاد عباسی از اتهامات مطروحه تبرئە شد.

این احکام روز سەشنبە بیست و سوم دی‌ماە بە این سە فعال مدنی اهل دهگلان ابلاغ شدە است.

روز سه‌شنبه نهم دی‌ماه، فریده ویسی و سیروس عباسی پس از صدور حکم جلب و جهت رسیدگی به اتهامات توسط نیروهای امنیتی به دادگاه انقلاب سنندج منتقل شدند.

فریده ویسی و سیروس عباسی پیشتر اعلام کرده بودند که در اولین جلسه رسیدگی به پرونده‌شان در دادگاه حق دفاع از خودشان را نداشتند و همچنین طی مدت بازداشت از آنان اعترافات اجباری گرفته شده و در مقابل دوربین مجبور به اعتراف شدند به همین دلیل حاضر به شرکت در جلسه دادگاه نیستند.

روز یکشنبه ۲۹ تیرماه، اولین جلسه رسیدگی به پرونده فریده ویسی، سیروس عباسی و برادرش آزاد عباسی در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج برگزار شد.

اتهامات مطروحه علیه این سه فعال مدنی فعالیت تبلیغی علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی عنوان شده است.

پیشتر در اسفندماه ۱۳۹۸، این سه فعال مدنی به همراه هفت شهروند دیگر در سنندج و دهگلان به نامهای “سیروان رحیمی”، “صابر قادری”، “زینت اسماعیلی”، “فردین مرادی”، “گوران یوسفی”، “مادح احمدی” و “اکبر گویلی”، پس از اتمام بازجوییها با تودیع وثیقه آزاد شدند.

در تاریخ ۲۴ دی‌ماه ۱۳۹۸، “سیروس عباسی” و نیز همسر وی “فریدە ویسی”، توسط نیروهای ادارە‌ اطلاعات شهرستان دهگلان در محل کارشان، بازداشت و سپس به سنندج منتقل شده بودند.

همچنین “آزاد عباسی” برادر “سیروس عباسی” که جهت پیگیری وضعیت آن‌ها به اداره اطلاعات دهگلان مراجعه کرده بود، بازداشت شده بود.

لازم به ذکر است بازداشت این افراد در پی حضور در تجمعات در شهرهای مختلف در اعتراض به سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید