خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  افزایش شمار شهروندان کرد بازداشت شده در شهرهای مختلف؛ ۶ شهروند دیگر بازداشت شدند

افزایش شمار شهروندان کرد بازداشت شده در شهرهای مختلف؛ ۶ شهروند دیگر بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته ۶ شهروند در نقده، مریوان، مهاباد و بوکان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. علاوه بر این طی هفته جاری دستکم ۲۶ شهروند دیگر در شهرهای مهاباد، مریوان، ربط، بوکان، سروآباد و سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یا به نهادهای امنیتی احضار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز چهارشنبه ۲۴ دیماه ۱۳۹۹، سه عضو یک خانواده در شهرستان نقده بدون ارائه حکم قضایی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

بر اساس این گزارش هویت این شهروندان عبدالله حاجی احمدی، پیمان حاجی احمدی فرزند عبدالله و گلاویژ عبدالهی نامزد پیمان عنوان شده است.

همچنین روز سه‌شنبه ۲۳ دی‌ماه، یک شهروند دیگر به نام عادل پروازه ٢٧ ساله فرزند رحمان اهل روستای نی از توابع مریوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

در خبری دیگر روز دوشنبه ۲۲ دی‌ماه حسین گردشی شهروند اهل بوکان بدون ارائه حکم قضایی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

در همان روز در شهرستان مهاباد نیز، یک شهروند به نام حسن عبدی بازداشت و تا کنون از سرنوشت وی اطلاعی در دسترس نیست.

تا لحظه انتشار این خبر، از دلیل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعاتی در دست نیست.

طی روزهای گذشته دستکم ۲۶ شهروند دیگر در شهرهای مهاباد، مریوان، ربط، بوکان، سروآباد و سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یا به نهادهای امنیتی احضار شدند.

بازداشت این شهروندان در بعضی موارد بدون ارائه حکم بازداشت و گاها به همراه ضرب و شتم، تفتیش منزل و ضبط لوازم شخصی صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید