خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه‌شنبه ۲۳ دی، جمعی از پرستاران و پرسنل بیمارستان میلاد تهران در مقابل ورودی‌های این بیمارستان، گروهی از نیروهای پیش دبستانی شهرستان باغملک در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش این شهرستان، تعدادی از خانواده‌های جانباختگان و آسیب دیده‌گان جنگ ایران و عراق در مقابل مجلس، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی در مقابل درب اصلی پالایشگاه بید بلند ۲ شهرستان بهبهان، تنی چند از جوانان جویای کار شهرستان هویزه مقابل اداره کار و ساختمان فرمانداری این شهرستان و تعدادی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی در مقابل ساختمان مجلس در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، امروز سه‌شنبه ۲۳ دی ۹۹، جمعی از پرستاران و پرسنل بیمارستان میلاد تهران در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل ورودی‌های این بیمارستان دست به تجمع زدند.

این پرستاران می‌گویند: “از زمان آغاز کرونا، برخلاف پرستاران سایر بیمارستان‌ها حق کرونا نگرفته‌ایم؛ دستمزد ما نیز در ماه‌های اخیر افزایش نیافته است؛ این در حالیست که بعد از پذیرش بیماران کرونایی، کار ما سخت و پرخطر شده است”.

این پرستاران خواستار افزایش ۵۰ درصدی دستمزد، پرداخت حق کرونا و پاداش معوق، برقراری امنیت شغلی و عقد قرارداد رسمی و رسیدگی به مطالبات خود شدند.

پرستاران میلاد می‌گویند: “پیش از این نیز اعتراض صنفی صورت داده‌ایم اما تا امروز به نتیجه نرسیده‌ایم و مسئولان به مطالبات ما توجه نکرده‌اند”.

این در حالیست که مدیرعامل بیمارستان با تاکید بر شرکتی و خودکفا بودن میلاد گفت: “بودجه برای پرداخت حق کرونا و افزایش مزد نداریم”.

تجمع نیروهای پیش دبستانی شهرستان باغملک

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه‌شنبه ۲۳ دی ۹۹، جمعی از نیروهای پیش دبستانی شهرستان باغملک در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان اعم مطالبات خود را لغو بخشنامه اخراج از چرخه آموزش و پرورش و استخدامشان عنوان کردند.

تجمع خانواده‌های جانباختگان و آسیب دیده‌گان جنگ ایران و عراق

به نقل از ایسنا، امروز سه‌شنبه ۲۳ دی ۹۹، جمعی از خانواده‌های جانباختگان و آسیب دیده‌گان جنگ ایران و عراق با تجمع مقابل مجلس به بخشنامه سازمان امور استخدامی در مورد تبدیل وضعیت اعتراض کردند.

بر اساس این گزارش، معترضین خواستار رسیدگی به موضوع حذف نیروهای شرکتی و قراردادی خانواده‌های جانباختگان و آسیب دیده‌گان جنگ ایران و عراق از قانون مصوب مجلس توسط سازمان امور استخدامی شدند.

تجمع جوانان جویای کار روستای شهرویی

به گزارش هرانا، امروز سه‌شنبه ۲۳ دی ۹۹، جمعی از جوانان جویای کار روستای شهرویی از توابع بهبهان، برای چندمین بار در ماه های گذشته در اعتراض به بیکاری و نبود شغل، مقابل درب اصلی پالایشگاه بید بلند ۲ این شهرستان، تجمع کردند.

تجمع این افراد در حالی صورت گرفت که بعد از گذشت قریب به یکسال و نیم انتظار این جوانان جهت به کارگیری و اشتغال زایی برای آنها، فرمانده انتظامی بهبهان در تجمعات پیشین وعده برگزاری یک نشست را با مسئولین ذی ربط برای جذب این جوانان در عرصه کار، مشروط بر پایان دادن به تجمعاتشان داده بود، که نهایتا نتیجه این جلسه بر خلاف وعده های داده شده رقم خورد.

تجمع آموزشیاران نهضت سوادآموزی

به گزارش ایلنا، امروز سه‌شنبه ۲۳ دی ۹۹، جمعی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی جهت رسیدگی به مطالبات خود، مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

بامداد روز یکشنبه ۲۱ دی ماه، گروهی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی به نمایندگی از جمعیت ۶ هزار نفری کارکنان که در آزمون استخدامی ۲۰ تیرسال جاری پذیرفته نشده‌اند، در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی خود و همچنین مصوبه‌ای که در کمیسیون آموزش مجلس برای برگزاری آزمون مجدد آنها در حال پیگیری است، مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

یکی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: “با وجود اینکه دو شب گذشته را با سرمای زمستانی به سختی در پارک‌ها و اماکن شهر تهران به صبح رسانده‌ایم اما اگر مشکلاتمان بی‌پاسخ بماند، همچنان به تجمع خود ادامه می‌دهیم”.

به گفته وی، اعتراضات آموزشیاران به ایجاد تبعیض در آزمون ورودی دانشگاه فرهنگیان است. آموزش پرورش از هیچ گروه شغلی بجز آموزش یاران نهضت سوادآموزی آزمون نگرفت. به همین دلیل در تاریخ ۲۰ تیر ماه که بین ۲۴ هزار آموزشیار آزمون گرفته شد ما ۶ هزار نفر بعد از ۱۵ سال خدمت در مناطق محروم کنار گذاشته شده‌ایم.

او گفت: “برخی نمایندگان مجلس پیش‌تر وعده پیگیری وضعیت شغلی آن‌ها را با نوشتن طرح حذف آزمون برای همه مشمولین وزرات آموزش و پرورش را مطرح کرده و حتی رای نیز در جلسه علنی مجلس آورده است اما به یکباره با مخالفت برخی، همه چیز تغییر کرده و می‌خواهند این طرح را در صحن بررسی و به رای بگذارند”.

طبق اظهارات وی، در چنین شرایطی وضعیت شغلی همه جا ماندگان آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی نامشخص خواهد بود و در این خصوص نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون آموزش باید باتوجه به سوابق کار ما تصمیم‌گیری کنند.

یکی دیگر از آموزشیاران معترض در تشریح اعتراضات صنفی خود و همکارانش در تهران گفت: “در سال جاری چندین بار به تهران آمده و مقابل ساختمان مجلس تجمع کرده‌ایم”.

وی افزود: “در طول روزهایی که در تهران مطالباتمان را پیگیری می‌کنیم با وجود اینکه همه مسئولان و رسانه‌های دولتی و صداوسیما از اعتراض ما باخبر هستند، حتی کوچک‌ترین سختی به خود راه ندادند تا بیایند و از نزدیک مشکلات ما را جویا شوند. در طول این روزها هیچ مسئولی نه تنها حاضر نشد از مشکلات ما بپرسد حتی کسی نپرسید که در این مدت چه می‌خورید و شب‌ها به کجا می‌روید؟”

تجمع جوانان جویای کار هویزه

به گزارش عصر ما خوزستان، امروز سه‌شنبه ۲۳ دی ۹۹، جمعی از جوانان جویای کار شهرستان هویزه مقابل اداره کار و ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

بر اساس این گزارش تجمع این شهروندان در اعتراض به بکارگیری نیروی کار غیربومی در شرکت های نفتی فعال در منطقه صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید