خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در پاوه همزمان با صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

رهایی یک زندانی از اعدام در پاوه همزمان با صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در پاوه که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. از سوی دیگر یک متهم در اسلامشهر واقع در استان تهران بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد. مدیرکل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از آزادی ۱۷ نفر از محکومین به اعدام در زندان‌های این استان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم در اسلامشهر در استان تهران بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، شهریور سال ۹۶ رسیدگی به پرونده مفقودی دختر ۲۰ ساله ای به نام سحر در دستور کار پلیس اسلامشهر قرار گرفت.

در حالی که تحقیقات پلیس برای پیدا کردن ردی از سحر ادامه داشت، بررسی پرینت تماس های پلیس حکایت از آن داشت که آخرین تماس های او با جوانی به نام شهریار برقرار شده بود. ماموران پلیس شهریار را شناسایی و دستگیر کردند و او در اعتراف به قتل سحر پرده از جنایت هولناکی برداشت و گفت:”چند وقت قبل دوستم به نام محمد به من گفت با دختری به نام سحر دوست شده است. محمد می گفت سحر به او خیانت کرده است و برای همین قصد داشت از او انتقام بگیرد. می گفت می خواهم سحر را بترسانم. برای همین نقشه ای کشیدیم که وانمود کنیم من سحر را ربوده ام”.

او در ادامه گفت: “روز حادثه سحر را سوار ماشینم کردم. او التماس می کرد که پیاده اش کنم اما من اهمیت نمی دادم. حتی به مادرش زنگ زد و داشت می گفت من را ربوده اند. من به کمک محمد او را به خانه خودم بردم. محمد می خواست یک شبانه روز سحر را در خانه ام نگهداریم و بعد رهایش کنیم. برای همین مقدار زیادی قرص به او خوراند که خوابش ببرد. نیمه های شب من دیدم که حال سحر بد شد. با محمد تماس گرفتم اما او که دانشجوی پزشکی بود، بالا سر سحر آمد و مرگ سحر را تائید کرد. بعد برای اینکه راز جنایت فاش نشود سحر را به حاشیه بردیم و جسدش را به آتش کشیدیم”.

شهریار در اعترافات خود همچنین به تجاوز به سحر هم اعتراف کرد. این در حالی بود که با اطلاعاتی که او در اختیار پلیس قرار داد، ماموران موفق به دستگیری محمد شدند.

محمد بعد از دستگیری روایت دیگری از این جنایت برای پلیس مطرح کرد و گفت: “شب حادثه من و شهریار می خواستیم برای کاری به قم برویم که سحر با میل خودش از ما خواست که همراهمان بیاید. من هم قبول کردم اما بین راه تصادف کردیم. صورت سحر در شیشه کوبیده شده بود اما می ترسید اگر به بیمارستان برویم پدر و مادرش بفهمند که همراه ما بوده است. برای همین از ما خواست شب جایی به او بدهیم تا فردای آن روز که حالش بهتر شد به خانه شان برود. من هم او را به خانه شهریار فرستادم. اما نیمه شب سحر به خاطر ضربه همان تصادف حالش بد شد. وقتی بالای سرش رفتم تمام کرده بود”.

محمد در ادامه اعتراف کرد که جسد سحر را به آتش کشیده است و نشانی محل رها کردن جسد را به ماموران داد. اما در آن محل اثری از جسد پیدا نشد. تنها یک لنگه کفش سحر باقی مانده بود.

در حالی که هیچ اثری از جسد دختر جوان پیدا نشده بود، پرونده به دادگاه کیفری یک استان ارسال شد و متهم ردیف اول در شعبه ۱۹ واقع در اسلامشهر به اعدام محکوم شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در پاوه

به گزارش رکنا، یک زندانی در پاوه با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، با وساطت ملاقادر قادری و اقدام موثر عباس عربی،  از فعالان صلح و سازش استان کرمانشاه، خانواده ارسلان غلامی منش که فرزندشان توسط جوانی به نام شایان حسینی اهل نسمه به ضرب گلوله به قتل رسیده بود، اعلام رضایت کردند.

خانواده غلامی منش، دو سال پیش و طی یک نزاع در روستای نسمه یکی از فرزندانشان به ضرب گلوله کشته و فرزند دیگرشان زخمی شده بود.

رهایی از اعدام ۱۷ زندانی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایسنا، مدیرکل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد از آزادی ۱۷ نفر از محکومین به اعدام در زندان‌های استان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

منصور بیژنی با اعلام این خبر گفت: “با وساطت مجموعه زندان‌ها، مددکاران و شوراهای حل اختلاف در زندان‌های استان و همکاری و همراهی مسئولان قضایی استان و نیز استفاده از ظرفیت بزرگان قوم، معتمدین و ریش سفیدان طی ۹ ماهه سال‌جاری ۱۷ زندانی محکوم به اعدام با اخذ رضایت اولیاء دم از طناب دار رهایی یافته اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید