خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات آرشام رضایی در پرونده جدید

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات آرشام رضایی در پرونده جدید

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آرشام (محمود) رضایی، فعال مدنی زندانی که دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند، از بابت پرونده جدید وی در تاریخ ۱ بهمن‌ماه امسال در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد. آقای رضایی پیشتر در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین از بابت این پرونده مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان و شعبه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آرشام رضایی، فعال مدنی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از بابت پرونده جدید تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که طی روزهای اخیر به این شهروند ابلاغ شده شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آرشام رضایی در تاریخ ۱ بهمن‌ماه ۹۹ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد. آقای رضایی به “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیتی داخلی و خارجی کشور” متهم شده است.

آرشام رضایی در تاریخ ۲۷ آبان‌ماه امسال جهت تحمل دوره محکومیت ۵ ساله خود بازداشت و به یکی از سلول‌های انفرادی زندان رجایی شهر معروف به سوئیت منتقل شد. وی مجددا در تاریخ ۲۹ آبان از زندان رجایی شهر به مکانی نامعلوم منتقل شد و پس از ۳ روز به یکی از سلول‌های انفرادی بند امن این زندان منتقل شد. او نهایتا در تاریخ ۲۹ آذرماه به بند سیاسی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. این فعال مدنی پیش از انتقال به زندان در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی حاجی مرادی مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی برای او صادر شد.

آرشام رضایی در تاریخ ۱۷ دی‌ماه ۹۷ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و در تاریخ ۲۲ آبان ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال مدنی در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۷ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه بدون حضور وکیل و بدون اطلاع قبلی برگزار شد و آقای از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و توهین به رهبری مجموعا به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگر عینا تایید کرد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” در خصوص وی قابل است.

 آقای رضایی از زمان انتقال به زندان با دستور امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی از حق داشتن کارت بانکی جهت خرید در زندان و کارت تلفن جهت تماس با خانواده محروم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید