خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  ارجاع پرونده رضا سیدنوری به دادگاه انقلاب پارس آباد مغان / سند

ارجاع پرونده رضا سیدنوری به دادگاه انقلاب پارس آباد مغان / سند

خبرگزاری هرانا – پرونده رضا سیدنوری، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن پارس آباد مغان به دادگاه انقلاب پارس آباد مغان ارجاع داده شد. آقای سیدنوری پیشتر طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان پارس آباد احضار شده بود. در جریان جلسه دادگاه قاضی با بیان عدم صلاحیت رسیدگی این شعبه، پرونده وی را به دادگاه انقلاب ارجاع داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرونده رضا سیدنوری، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن پارس آباد مغان به دادگاه انقلاب پارس آباد مغان ارجاع داده شد.

آقای سیدنوری پیشتر طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان پارس آباد احضار شده بود. در جریان جلسه دادگاه قاضی مرتصی جلیلی فرد با عنوان عدم صلاحیت رسیدگی این شعبه، پرونده وی را به دادگاه انقلاب ارجاع داده است.

رضا سیدنوری به تبلیغ علیه نظام، توهین به بنیانگذار و توهین به رهبری متهم شده است.

رضا سیدنوری در تاریخ ۲۷ مهرماه امسال توسط نیروهای امنیتی در پارس آباد مغان بازداشت و یک روز بعد با تودیع قرار ۷۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

در ادامه اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین در واکنش به تحولات اخیر در منطقه، طی روزهای چهارشنبه ۹ مهرماه تا روزهای ۱۳ و ۲۷ مهرماه تعداد پرشماری بازداشت شدند.

هرانا پیشتر در گزارشی هویت ۸۱ تن از بازداشت شدگان در شهرهای اردبیل، تبریز، تهران، ارومیه، مشکین شهر، رشت، پارس آباد مغان، هادی شهر، جلفا، کلیبر و زنجان را احراز کرد. این بازداشت‌ها در خیابان، محل کار یا منازل این افراد صورت گرفته و خشونت زیادی در زمان بازداشت این افراد توسط نیروهای انتظامی-امنیتی اعمال شده است که در مواردی به شکستگی دست یا بینی منجر شده است.

بنا بر اصل ۲۷ قانون اساسی شرکت در اجتماعات و راهپیمایی ها، بدون حمل سلاح آزاد است و مسالمت آمیز تلقی می‌شود.

تیرماه امسال نیز در جریان تجمعاتی مشابه در شهرهای تهران و تبریز شماری از شهروندان بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید