خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت شاپور احسانی راد در زندان تهران بزرگ

گزارشی از آخرین وضعیت شاپور احسانی راد در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – شاپور احسانی راد فعال کارگری محبوس در زندان تهران بزرگ، به دلیل اعتراض به شرایط نگهداری زندانیان، با رای شورای انضباطی این زندان، به مدت سه هفته از ملاقات با خانواده محروم شده است. آقای احسانی راد، هم اکنون در حال سپری کردن محکومیت ۶ سال حبس خود، در زندان تهران بزرگ است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، شاپور احسانی راد فعال کارگری محبوس در زندان تهران بزرگ، با رای شورای انضباطی این زندان، به مدت سه هفته از ملاقات با خانواده محروم شده است.

بر اساس این گزارش، این اقدام به دلیل اعتراض این فعال کارگری به وضعیت نگهداری زندانیان صورت گرفته است. این درحالی است که شاپور احسانی راد از ابتدای بازداشت و شروع دوران محکومیت خود به دلیل دوری راه و شیوع بیماری کرونا امکان ملاقات با خانواده‌اش را نداشته است.

آقای احسانی راد در تاریخ ۷ مرداد ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۴ مردادماه همان سال به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. او نهایتا در ۱۲ شهریورماه ۹۸ با تودیع قرار کفالت به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

این فعال کارگری مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به استان سیستان و بلوچستان محکوم شد. او همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به مدت دو سال از عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی و اجتماعی محکوم شد. این حکم مدتی بعد در مرحله تجدیدنظر تایید شد.

شاپور احسانی راد در تاریخ ۲۷ خرداد ۹۹، در منزل شخصی خود واقع در ساوه جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان منتقل شد.

شاپور احسانی راد، نماینده اخراجی کارگران کارخانه پروفیل ساوه، از اعضای هیأت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تأمین اجتماعی و عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران است. این فعال کارگری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید