خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت یک شهروند به دلیل “ترویج فرهنگ غربی در فضای مجازی” در مشهد

بازداشت یک شهروند به دلیل “ترویج فرهنگ غربی در فضای مجازی” در مشهد

خبرگزاری هرانا – یک شهروند در مشهد به دلیل آنچه “ترویج فرهنگ غربی و انتشار تصاویر مبتذل در شبکه های اجتماعی” عنوان شده است، توسط ماموران پلیس بازداشت شد. تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک شهروند در مشهد توسط پلیس بازداشت شد.

بر اساس این گزارش این شهروند مدیریت پیج مشهد آلبوم در تلگرام را عهده دار بوده است و بازداشت او با دستور معاون دادستان مرکز استان خراسان رضوی و به دلیل آنچه “انتشار تصاویر مبتذل و برگزاری مسابقه و انتخاب زیباترین دختر و پسر هفته و ترویج فرهنگ غربی” عنوان شده، صورت گرفته است.

در این گزارش به هویت و محل نگهداری فرد بازداشت شده اشاره ای نشده است.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید