خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز پنجشنبه ۱۸ دی، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در بویین‌زهرا و رشت طی دو حادثه جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹، سه کارگر در یکی از شرکت‌های تصفیه روغن در چرم‌شهر بویین‌زهرا طی حادثه ای جان خود را از دست دادند.

رکنا،قدرت‌الله مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین اظهار داشت: “عصر روز چهارشنبهو به دنبال حادثه در یکی از شرکت‌های تصفیه روغن چرم‌شهر بویین‌زهرا، سه کارگر شاغل در این شرکت با سقوط به دیگ روغن و براثر گازگرفتگی متاسفانه جان خود را از دست دادند”.

وی در خصوص چگونگی این حادثه، تصریح کرد: “براساس گزارش رسیده، با سقوط یکی از کارگران به داخل دیگ روغن، کارگر دوم برای نجات فرد حادثه دیده اقدام می‌کند که با سقوط به داخل دیگ روغن، جان خود را از دست داده و کارگر سوم نیز با اقدام برای کمک به ۲ کارگر حادثه دیده به داخل دیگ روغن سقوط و متاسفانه جان خود را از دست می‌دهد”.

وی علت مرگ این کارگران را گاز متصاعد شده از این دیگ روغن عنوان کرد و گفت: “یکی از این کارگران تبعه افغانستان و دونفر دیگر از شهر قروه کردستان بودند که در این شرکت کار می‌کردند”.

مرگ یک کارگر در رشت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۸۸، یک کارگر ساختمانی در رشت طی حادثه ای جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این کارگر حدود ۴۵ ساله بر اثر سقوط از ارتفاع ۵ متری در خیابان معلم رشت جان خود را از دست داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید