خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  شهرام کاظمیان، صفر نوری و فرهاد نوری جهت تحمل حبس به زندان ارومیه منتقل شدند

محمد ملک محمدی

شهرام کاظمیان، صفر نوری و فرهاد نوری جهت تحمل حبس به زندان ارومیه منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – شهرام کاظمیان، صفر نوری و فرهاد نوری، سه شهروند اهل ارومیه طی هفته جاری جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان ارومیه منتقل شدند. شهرام کاظمیان پیشتر توسط دادگاه انقلاب ارومیه به 5 سال حبس محکوم شده بود. صفر نوری و فرهاد نوری نیز پیشتر توسط دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه 18 دیماه ۱۳۹۹، شهرام کاظمیان شهروند اهل ارومیه جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان ارومیه منتقل شد.

شهرام کاظمیان پیشتر در تاریخ ۱۲ بهمن ماه توسط ماموران وزارت اطلاعات در ارومیه بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. او نهایتا حدود یک ماه بعد با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان ارومیه منتقل شد.

آقای کاظمیان  اسفندماه 98 توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم مدتی بعد در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد.

آقای کاظمیان نهایتا در تاریخ 19 فروردین 99 با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شده بود.

شهرام کاظمیان، ۴٢ ساله، فرزند فارس و اهل ارومیه است.

صفر نوری و فرهاد نوری نیز در تاریخ ۲۴ مرداد ٩٨ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ابتدا به قرارگاه سپاه زیوه و سپس به بازداشتگاه قرارگاه حمزه سیدالشهدای ارومیه منتقل شدند. آنها نهایتا پس از ۲۷ روز با پایان بازجویی‌ها به زندان ارومیه منتقل شدند. این شهروندان در تاریخ ۲۰ مهر ۹۸ با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شدند.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان شهریورماه امسال در شعبه 2 دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شد و صفر نوری، فرهاد نوری به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” هر کدام به 5 سال حبس تعزیری محکوم شدند.

این احکام در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی، برای هر یک از آنها به 1 سال زندان تقلیل یافت.

صفر نوری و فرهاد نوری شهروندان اهل روستای انبی از توابع منطقه ترگور شهرستان ارومیه هستند.

هر سه این شهروندان هم‌اکنون در “بند نظامی قدیم” زندان ارومیه در قرنطینه بسر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید