خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت هادی خاتمیان در زندان تهران بزرگ

گزارشی از آخرین وضعیت هادی خاتمیان در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – هادی خاتمیان، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند. آقای خاتمیان پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۳ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. این زندانی سیاسی با گذشت حدود ۱ ماه از درگذشت پدرش از اعزام به مرخصی جهت شرکت در مراسم او محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هادی خاتمیان دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند.

هادی خاتمیان در تاریخ ۲۸ آبان ۹۸، در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

آقای خاتمیان مدتی بعد توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به ۳ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

این زندانی سیاسی با گذشت حدود ۱ ماه از درگذشت پدرش از اعزام به مرخصی جهت شرکت در مراسم او محروم مانده است.

هادی خاتمیان، متولد ۱۳۵۴ و مجرد است. وی که پیش از بازداشت به گل آرایی اشتغال داشت، هم اکنون در تیپ ۲ زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان‌ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید