خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ماهان جلال دوست از زندان اوین آزاد شد

ماهان جلال دوست از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – ماهان جلال دوست، شهروند ساکن تهران روز دوشنبه ۱۵ دیماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. آقای جلال دوست پیشتر در تاریخ ۲ آذرماه امسال به همراه مهرداد گریوانی توسط نیروهای امنیتی در خیابان بازداشت و به بازداشتگاه پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا منتقل شد. این افراد یک روز بعد به بند عمومی زندان اوین منتقل شدند. آقای گریوانی به دلیل عدم توانایی مالی در تامین قرار وثیقه کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۵ دیماه ۱۳۹۹، ماهان جلال دوست، شهروند ساکن تهران از زندان اوین آزاد شد.

آزادی آقای جلال دوست با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

ماهان جلال دوست در تاریخ ۲ آذرماه امسال به همراه مهرداد گریوانی در خیابان ولیعصر تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه پلیس اطلاعات و امنیت عمومی منتقل شدند. این افراد یک روز بعد به بند ۴ زندان اوین منتقل شدند. گفته می‌شود که آقای جلال دوست در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته است.

آقای جلال دوست از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی جعفری مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و در تاریخ ۲۳ آذرماه آخرین دفاعیات خود را ارائه کرد.

همچنین مهرداد گریوانی به “تبلیغ علیه نظام” متهم شده و قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی برای او صادر شده است. با این وجود به دلیل عدم توانایی مالی در تامین قرار وثیقه کماکان به صورت بلاتکلیف در سالن ۳ اندرزگاه ۴ بسر می‌برد.

از دلایل بازداشت و مصداق اتهامات مطروحه در خصوص این شهروندان تا زمان تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

ماهان جلال دوست و مهرداد گریوانی از شهروندان ساکن تهران هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید