خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  پیدا شدن یک نوزاد رها شده در سقز

پیدا شدن یک نوزاد رها شده در سقز

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۳ دی ‌ماه، یک نوزاد سه ماهه که در خیابانی در شهرستان سقز رها شده بود کشف شد. این نوزاد که جهت انجام آزمایشات به بیمارستان تحویل داده شده بود به دلیل فقدان محل نگهداری نوزادان در سقز به شیرخوارگاهی در خارج از این شهر منتقل شد. رییس اداره بهزیستی سقز از سلامت کامل نوزاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، رییس اداره بهزیستی سقز از پیدا شدن نوزادی سه ماهه در جلوی درب یکی از واحدهای بهزیستی این شهرستان خبر داد.

محمد جویا اظهار کرد: “صبح روز شنبه ۱۳ دی‌ ماه یکی از همکاران متوجه حضور نوزادی که در پتو پیچانده شده و در جلو یکی از واحدهای اداره رها شده بود می‌شود”.

وی افزود: “بلافاصله با نهادهای مربوطه تماس و پس از صورتجلسه موضوع، با دستور دادستانی نوزاد به بیمارستان تحویل داده شد تا اقدامات مراقبتی و آزمایش‌های لازم از وی انجام شود”.

جویا اضافه کرد: “از آنجا که سقز محلی برای نگهداری کودکان زیر شش سال ندارد، لذا پس از اطمینان از سالم بودن وی، پس از دو روز و مطابق دستورالعمل‌های موجود، به شیرخوارگاه و محل نگهداری نوزادان زیر شش سال که در خارج از سقز است سپرده شد”.

رییس اداره بهزیستی سقز گفت: “این نوزاد هم اکنون سالم و تحت مراقبت در مرکز شیرخوارگان است”.

او درباره هویت پدر و مادر این نوزاد گفت: “اطلاعی از آنها در دست نیست و طی این چند روز نیز هیچ شخصی برای پیگیری سرنوشت وی مراجعه نکرده و این اداره کل با همکاری مراجع ذیصلاح پیگیر شناسایی والدین این افراد است”.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید