خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۵ دی ۹۹، تعدادی از خریداران ثبت نامی خودروی نیسان وانت در مقابل شرکت زامیاد واقع در کیلومتر ۱۵ بزرگراه فتح تهران-کرج، جمعی از پرستاران شرکتی آوا سلامت اهواز در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، گروهی از خریداران ثبت نامی خودروی هایما، در مقابل ساختمان قوه قضائیه در تهران، شماری از کارکنان شرکت نوید زر شیمی ماهشهر در مقابل ساختمان این شرکت، تنی از کشاورزان اصفهان در این شهر، عده ای از نیروهای شرکتی بخش سلامت اصفهان در مقابل ساختمان استانداری، جمعی از پرستاران و کارکنان شرکتی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یزد در مقابل دفتر نماینده مجلس اشکذر و یزد و گروهی از کارکنان بیمارستان خمینی کرج در مقابل ساختمان استانداری البرز، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تعدادی از خریداران ثبت نامی خودروی نیسان وانت در مقابل شرکت زامیاد واقع در کیلومتر ۱۵ بزرگراه فتح تهران-کرج، دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان میگویند که طبق قرار داد باید خودرو مدل سال ۱۴۰۰ تحویل بگیرند اما شرکت زامیاد در صدد تحویل خودروهای مدل سال ۹۸ به آنها است.

تجمع پرستاران خوزستان

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱۵ دی ۹۹، جمعی از پرستاران شرکتی آوا سلامت در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

یکی از این پرستاران در این خصوص گفت: “با توجه به بخشنامه وزارت بهداشت، مبنی بر افزودن آیتم فوق‌العاده ویژه در احکام کارکنان زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی، مراکز درمانی و بیمارستانی، همه گروه‌های شغلی مختلف پرستاری، اداری و مالی اعم از (نیروهای رسمی، پیمانی، طرحی، قراردادی)، با در نظر گرفتن تبصره ۳ و ۴ مشمول این طرح شدند درحالی که کارکنان شرکتی آوا سلامت، از دریافت این آیتم در احکام حقوقی خود محروم هستند.”

وی افزود: “با اعمال این آیتم، حقوق پرستاران طرحی شاغل در بیمارستان‌های علوم پزشکی، از ماهیانه ۵ میلیون ششصد هزارتومان به بیش از ۷ میلیون تومان و پرستاران پیمانی و رسمی ۶ میلیون تومان به بیش از ۱۰ میلیون تومان رسیده است.”

وی در ادامه انتقاد خود ادامه داد: “پرستاران شرکتی، هم پای دیگر همکاران طرحی، پیمانی و رسمی کار می‌کنند و به یک اندازه شیفت می‌دهند اما میزان حقوق‌های دریافتی ما به سختی به ۴ میلیون و صد هزار تومان می‌رسد.”

وی در پایان عنوان کرد: “کار پرستاران شرکتی با دیگر پرستاران فرقی ندارد اما در حقوق‌های دریافتی، اختلاف ۲ الی ۴ میلیون تومانی وجود دارد.”

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی

به گزارش فارس، امروز دوشنبه ۱۵ دی ۹۹، گروهی از خریداران ثبت نامی خودروی هایما، در اعتراض به گرانی قیمت های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان قوه قضائیه واقع در بلوار کشاورز تهران، تجمع کردند.

آنها گفتند: “افراد زیادی از خرداد سال ۹۷ از شرکت ایران خودرو، دو خودروی هایما s5 و s7 را با موعد تحویل در سال ۹۸ و ۹۹ به صورت پیش خرید با مبلغ ثبت نامی عموماً بیش از نصف قیمت روز خودرو ثبت نام کرده اند. تا کنون این شرکت نسبت به تحویل خودرو و ارسال دعوت نامه برای قراردادهای با موعد تحویل تا مرداد ۹۸ اقدام کرده است و برای قراردادهای باقی مانده مثل هایما s7 ، طرح تبدیل با یک خودروی دنا پلاس معمولی و یک خودروی دنا پلاس توربو دستی با موعد تحویل یک و دو ماهه آن هم با شرایط بسیار مبهم پیشنهاد داده است.”

آنها افزودند: “در این راستا ایران خودرو اطلاع رسانی درستی انجام نمی‌دهد. مثلاً در اوایل مهرماه ۹۹ ایران خودرو اعلام کرد که این خودرو را تحویل خواهد داد و تا آخر سال در صورت تأمین قطعات، حدود ۲۰ هزار دستگاه تولید خواهد شد. اما اخیراً در خبرگزاری ها و برخی نمایندگی‌های این شرکت اعلام شد که تولید هایما متوقف شده است و مردم به صورت اجباری باید طرح تبدیل فوق را قبول کنند. با توجه به عدم اطلاع رسانی درست، دارندگان حواله‌های گفته شده بلاتکلیف و سردرگم هستند و کسی هم جوابگوی آنها نیست”.

تجمع کشاورزان اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱۵ دی ۹۹، شماری از کشاورزان اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق آبه خود، در این شهر اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کشاورزان و باغداران شرق و غرب استان اصفهان به دلیل جریان دوره‌ای زاینده‌رود و خشکی‌های متوالی این رودخانه و توقف نسبی کشاورزی، در چند سال اخیر و امسال در چند نوبت با اجتماع در نقاط مختلف استان، رسیدگی به وضعیت حقابه از زاینده‌رود و حل مشکلات معیشتی خود را خواستار شدند.

اراضی کشاورزی اصفهان حدود ۵۶۳ هزار هکتار معادل ۳.۵ درصد از مساحت استان است که با توجه به محدودیت‌های منابع آب در سال‌های اخیر، تنها حدود ۲۹۰ هزار هکتار آن تحت کشت زراعی و باغی قرار می‌گیرد، در سال زراعی ۹۶- ۹۷ حدود ۲۱۰ هزار هکتار از مجموع اراضی کشاورزی استان به کشت محصولات زراعی اختصاص داشت که ۱۹۰ هزار هکتار آن زراعت آبی و ۲۰ هزار هکتار مربوط به زراعت دیمی بوده است.

تجمع نیروهای شرکتی بخش سلامت اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱۵ دی ۹۹، عده ای از نیروهای شرکتی بخش سلامت اصفهان، در اعتراص به عدم احقاق مطالباتشان، در مقابل ساختمان استانداری اصفهان تجمع کردند.

این افراد خواستار تبدیل وضعیت شغلی بدون انجام آزمون، هستند.

تجمع پرستاران و کارکنان شرکتی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یزد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران و کارکنان شرکتی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یزد در اعتراض به تبدیل وضعیت استخدامی و تبعیض در پرداخت حقوق و مزایا، در مقابل دفتر صالح جوکار، نماینده مجلس اشکذر و یزد، تجمع کردند.

روز گذشته نیز این شهروندان در مقابل ساختمان استانداری یزد تجمع کرده و گفتند: “همراه با نیروهای رسمی بهداشت و درمان فعالیت کردیم، اما به وقت پرداخت حقوق و مزایا باید کمتر از آنها حقوق دریافت کنیم چون نیروی پیمانکاری هستیم و حق اعتراض نداریم.”

تجمع کارکنان بیمارستان خمینی کرج

به گزارش ایران اینترنشنال، امروز دوشنبه ۱۵ دی ۹۹، گروهی از کارکنان بیمارستان خمینی کرج در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان استانداری البرز تجمع کردند.

آنها در جریان این تجمع با سر دادن شعارهایی از جمله «‌وعده‌ وعید کافیه، سفره ما خالیه»، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

تجمع کارکنان شرکت نوید زرشیمی ماهشهر

امروز دوشنبه ۱۵ دی ۹۹، گروهی از کارکنان شرکت نوید زر شیمی ماهشهر در مقابل ساختمان این شرکت دست به تجمع زدند.

اعتراض این افراد نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدی‍‌‌‌شان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید