خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  شهرستان ارومیه؛ دو شهروند هرکدام به یک سال حبس محکوم شدند

شهرستان ارومیه؛ دو شهروند هرکدام به یک سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – صفر نوری و فرهاد نوری دو تن از اهالی روستای انبی از توابع شهرستان ارومیه، توسط دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی هرکدام به یک سال حبس محکوم شدند. این شهروندان در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب ارومیه هرکدام به ۵ سال حبس محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا، شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی، صفر نوری و فرهاد نوری شهروندان اهل روستای انبی از توابع منطقه ترگور شهرستان ارومیه، را به یکسال حبس تعزیری برای هرکدام محکوم کرد.

شهریور سال جاری جلسه دادگاه این دو شهروند به همراه دو شهروند دیگر به نام‌های “علی عزیزی و پرویز نوری” در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شد که طی آن پرویز نوری از اتهامات مطروحه تبرئه و صفر نوری، فرهاد نوری و علی عزیزی به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” هر کدام به پنج سال حبس تعزیری محکوم شدند.

پس از ارجاع پرونده این افراد به شعبه ١٣ دادگاه تجدیدنظر ارومیه علی عزیزی نیز از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

چهار شهروند اهل ارومیه به نام‌های فرهاد نوری، صفر نوری، پرویز نوری و علی عزیزی در تاریخ ۲۴ مردادماه ٩٨ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ابتدا به قرارگاه سپاه زیوه و سپس به بازداشتگاه قرارگاه حمزه سیدالشهدای ارومیه منتقل شدند.

این شهروندان پس از ۲۷ روز از بازداشتگاه به زندان ارومیه منتقل شدند.

علی عزیزی و فرهاد نوری در تاریخ ۱۶ مهر ۹۸ و پرویز نوری و صفر نوری در تاریخ ۲۰ مهر ۹۸ با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید