خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در قزوین به انجام خدمات عمومی در شهرداری محکوم شد/ طی سال جاری؛ صدور ۲۷۷ حکم جایگزین حبس در مراغه

یک متهم در قزوین به انجام خدمات عمومی در شهرداری محکوم شد/ طی سال جاری؛ صدور ۲۷۷ حکم جایگزین حبس در مراغه

خبرگزاری هرانا – یک متهم در بخش ضیاءآباد واقع در استان قزوین به انجام ۵۴۰ ساعت خدمات عمومی در شهرداری این شهر، بدل از ۲ ماه حبس، محکوم شد. در خبری دیگر رئیس دادگستری شهرستان مراغه از صدور ۲۷۷ حکم جایگزین حبس طی سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، یک متهم در بخش ضیاءآباد واقع در استان قزوین به حکم جایگزین حبس محکوم شد.

مصطفی کرمی راد، رییس دادگاه عمومی بخش ضیاءآباد گفت: “با شکایت اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان از شخص قصاب مبنی بر تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق کشتار غیرمجاز دام پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت. با توجه به اقرار صریح متهم، انجام تحقیقات و سایر قرائن، بزه ارتکابی از سوی متهم محرز و حکم بر محکومیت او و تحمل دو ماه حبس صادر شد”.

وی افزود: “با توجه به اوضاع و احوال متهم و بهره مندی از مجازات‌های جایگزین حبس مقرر شد متهم به میزان ۵۴۰ ساعت در شهرداری ضیاءآباد به انجام خدمات عمومی اشتغال داشته باشد با این شرط که میزان ساعات روزانه خدمت عمومی او از چهار ساعت تجاوز ننماید”.

صدور ۲۷۷ حکم جایگزین حبس در مراغه

به گزارش صدا و سیما، طی سال جاری، ۲۷۷ متهم در شهرستان مراغه به احکام جایگزین حبس محکوم شدند.

رئیس دادگستری مراغه در این خصوص گفت: “براساس سیاست قوه قضائیه از ابتدای سال برای ۱۴ نفر از محکومان کیفری به نهاد‌های دولتی برای انجام کار‌های خدماتی عمومی رایگان معرفی شده اند”.

وی افزود: “در این طرح فرد متهم به جای زندان محکومیت خود را در کنار خانواده و از طریق ارائه خدمات رایگان به مردم و انجام خدمات عمومی سپری می‌کند”.

گفتنی است که با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید