خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز یکشنبه ۱۴ دی، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهر های گل‌دشت و خمینی شهر دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر دچار مصدومیت شده و کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹، یک کارگر ۳۵ ساله در شهرستان گلدشت واقع در استان اصفهان، در حین حفر چاه بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این حادثه در یک خانه قدیمی در کوچه شهید چمانی شهرستان گلدشت رخ داده است.

این کارگر پس از وقوع حادثه توسط صاحبان خانه به مراکز درمانی منتقل شد، ولی تلاش ها برای نجات وی بی فایده بوده و جانش را از دست داد.

علت اصلی و قطعی حادثه توسط مراجع قضایی و انتظامی در دست بررسی است و صاحبخانه نیز در بازداشت به سر می برد.

مصدومیت یک کارگر در خمینی شهر

به گزارش صدا و سیما، امروز یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹، یک کارگر تبعه کشور افغانستان طی حادثه ای در خمینی شهر در استان اصفهان دچار مصدومیت شد.

مهدی مرادیان رییس سازمان آتش نشانی خمینی شهر با بیان اینکه صبح امروز حادثه سقوط از ارتفاع به آتش نشانی اعلام شد گفت: “آتش نشانان از ایستگاه شماره یک به محل وقوع حادثه واقع در بلوار امیرکبیر اعزام شدند”.

وی افزود: “در این حادثه جوان ۲۴ ساله که در حال کار روی سقف ساختمان در حال ساخت بود از ارتفاع ۶ متری سقوط کرده بود که تحویل عوامل اورژانس شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید